שבילי אופניים, איפה ישראל עומדת

שבילי אופניים

אופניים הם כלי נסיעה נהדר שקיים כבר מאות של שנים, ואיתם זה כיף לצאת אל עבר טיול נחמד. העלות של אופניים היא אינה גבוהה בכלל וכל ילד לומד לרכוב על אופנים כבר מגיל צעיר, ואל הדגמים הללו הצטרפו עם השנים גם דגמים חשמליים שמאפשרים לנסוע ללא מאמץ אל מרחקים גדולים, ראו באתר http://www.wheeltech.co.il. הבעיה היחידה היא שצריכים שבילים מסודרים המוגדרים עבור הנוסעים באופניים, וזאת על מנת שלאלה יהיה מקום בטוח עבור נסיעה בטוחה לכל מקום שאליו הם רוכבים. אז, רגע לפני שמתכננים על רכישה של אופניים ויציאה לדרך, כדאי לדעת היכן ישראל עומדת מבחינת כמות שבילי אופניים מסודרים.

שבילי אופניים בחו"ל

ההבדלים בין מדינת ישראל לבין מדינות מפותחות אחרות ברחבי העולם מהבחינה הזו של כמות שבילים אשר מיועדים לאופניים הם אינם מינוריים כלל וכלל. מספיק לצאת אל עבר טיול נעים בחופשה באחת ממדינות אירופה, ושם לראות די בבירור עד כמה האזורים הכפריים וגם העירוניים הם כאלה שבהם יש מכל עבר שבילים שבהם נוסעים להם אנשים על גבי אופניים להנאתם הרבה. האופציה הזו של נסיעה עם אופניים מאפשרת לכל מי שחושק בכך לעשות זאת מבלי לרדת אל הכביש, גם אם זו דרך ניידות שאיתה מגיעים לעבודה מידי יום, וגם אם זו דרך לטייל כשרוצים, קראו עוד באתר.

יש על מה לעבוד

מה כמות השבילים שמיועדים לאופניים בארץ? ובכן, זה מספיק לעבור באזורים המרכזיים של עיר כמו תל אביב, שבה אין מספיק מקומות חניה ויש הרבה יותר אנשים עם רכבים אשר מחליטים בבוקר יום חדש לנטוש את הרכב שקשה למצוא עבורו חניה, ולרכוש אופניים או קורקינט שאיתם הם יכולים לעשות כל מה שהם צריכים ולהתנייד מבלי לשלם סכום כספי כה נכבד. מה הבעיה? הם נוסעים מכל עבר, על כבישים ועל מדרכות, וכמות התאונות שמתרחשות בשל החוסר בשבילים מסודרים עבור אופניים רק הולכת ועולה עם עלייה ברורה גם במספר האבידות. אין כל ספק כי המדינה נמצאת הרחוק מאחור, והיחס בין כמות האופניים לבין כמות השבילים הפנויים לרכיבה מסודרת הוא עם פער גדול מאוד.

 

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ייעוץ פיננסי
ייעוץ פיננסי הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בעולם של היום. זה הפך לדאגה גדולה עבור כולם, במיוחד אלה...
קרא עוד »
נוב 27, 2022
פתיחת סודות: כל מה שהסתקרנת לגבי שירותי מנעולנות בבאר שבע
בבאר שבע, עיר רווית היסטוריה אך מתפתחת עם ההתקדמות המודרנית, תפקידם של המנעולנים מתרחב מעבר להחלפת...
קרא עוד »
ספט 19, 2023
איך מתחילים לרכב על אופניים באופן מקצועי?
אם אתם ממש רוצים להתחיל ולרכב על אופניים באופן מקצועי בדיוק כמו בטור דה פרנס, אופני כביש הם הראשונים...
קרא עוד »
יונ 01, 2020