איך לפתוח אף סתום?

טיפול באף סתום

אף סתום עשוי להיגרם בשל צינון או מחלות חורף, אך אלה לא הסיבות היחידות. ישנם אנשים אשר סובלים מאף שנסתם בקביעות בשל סיבות אחרות. זיהוי הסיבה חשוב מאוד על מנת לדעת מה יהיה הפתרון המתאים. כלומר, אין משמעות לשאלה איך לפתוח אף סתום מבלי לערוך אבחון שיכול להתחיל אפילו ביותר מודעות עצמית.

האם האלרגיה סותמת את האף

האם שמתם לב שפתאום המון אנשים סבורים שהם סובלים מאלרגיות? נדמה שהמון מבוגרים וילדים מודעים לכך שהם מרגישים מנוזלים, קשה להם לנשום או שהאף סתום, בגלל השפעה אלרגית כזאת או אחרת. אכן, אלרגיה עלולה לגרום לאף סתום ותרופות ומשאפים יכולים להביא להקלה.

אך מסתבר שלא רק אלרגיות גורמות לאף סתום ולא תמיד כדאי למהר ולהאשים את הווירוסים השונים שבאוויר. סיבה לא פחות חשובה ויסודית הינה דפוס נשימה לא תקין. והדפוס הזה עלול להתפתח בגלל כל מיני סיבות עמוקות.

אז איך פותחים אף סתום שלא משתחרר

ניסיתם תרופות, טיפות, תכשירים נגד אלרגיות? אם אתם מרגישים עדיין חוסר נוחות, קושי לנשום ואף סתום, אתם או אתן צריכים לדעת שיש פתרונות נוספים ומתבקשים. חיזוק הגוף והשפעה על הנשימה יכולים לכלול שימוש במזונות מסוימים וצמחי מרפא. אך אפילו ברובד יותר בסיסי, שימו לב לנשימה שלכם. הגוף מרגיש כאשר קיימים כל מיני מועקות, סטרס, חולשה, חוסר שביעות רצון או חוסר שלמות.

כשהגוף מסתגר ומתכווץ, כל הנשימה מושפעת. ואז קשיי נשימה ואף סתום מהווים סימפטום נפוץ. לכן, חשוב לטפל ברובד עמוק, להיות יותר מודעים לעצמנו ובעיקר להיות יותר מודעים לנשימה. אפשר ללמוד נשימה נכונה ובריאה. סדנאות לתרגול נשימה מביאות למהפך עצום בחיים.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר https://nbr.co.il!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: