קייט סרפינג VS גלישת ווינג

1571068-min

אוהבי הספורט האתגרי נהנים מאד כאשר מגיעים ארצה טרנדים חדשים של ספורט אקסטרימי חדשני, רבים מהם מחליטים להתנסות בהם להנאתם.

 

קייט סרפינג

ספורט זה הוא שילוב מפתיע בין פעילות של העפת עפיפונים, גלישת רוח וגלישת גלים, כיוון שהרוח היא זו שמניעה את הגלשן על פני המים. ספורט זה נחשב מאתגר לאור העובדה שדי פשוט להשתלט על העפיפון ואין צורך להפעיל כוח עוצמתי.

שיטת הפעילות הספורטיבית הזו מציעה לגולש לעמוד על הגלשן שלו שהוא לוח פיברגלס ואת כפות רגליו להכניס פנימה לרצועות הבנויות על הגלשן.

הלוח המזכיר עפיפון נמצא באוויר והרוח משיטה אותו קדימה ולכיוונים שונים במלוא העוצמה.

כאשר המטרה היא לעלות מעל המים עם הגלשן, גופו של הגולש יוצר חיבור בין הגלשן באמצעות הכנף למצנח וכך הגולש מתרומם קדימה והעפיפון ממוקם באופן איתן באוויר.

 

גלישת ווינג

וינג היא כנף לגלישה אשר מלאה באוויר ויוצרת חיבור בין קייטסרף לבין גלישת רוח.

ספורט אתגרי זה מתאים לכל דרגה של עוצמת הרוח ההנאה הגדולה היא מגלישת פויל ופויל בגלים. המכשור הוא די קל ולכן אפשר להתאמן על הגלשן וללמוד מהר את שיטת ההפעלה.

קיימות שתי רצועות אחיזה אשר ממוקמות מעל הכתפיים של המתאמן וכשהן מלאות באוויר הכנף מאפשרת התקדמות תוך שימוש בעוצמתה של הרוח. אפשר לגלוש באופן יציב וליהנות מגלישה מאד נעימה, ניתן ללמוד גלישת ווינג בבתי ספר לגלישה.

מדובר בספורט יפהפה לאור הנראות הייחודית של הכנפיים השונות וכשיש הרבה כנפיים בים, הכול צבעוני מאד. בתום הגלישה מקפלים בקלילות את הכנף ואפשר לאחסן אותה בתוך תיק. בפעם הבאה שהגולש מגיע לחוף הים הוא מנפח במהירות את הכנף והוא כבר מוכן להיכנס לים וליהנות מהאתגר הבא.

 

מוזמנים ליצור איתנו קשר – http://www.surfo.co.il/Home.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: