מה זה מחלקה סיעודית?

people-2571950_640

כשנתקלים במושג 'מחלקה סיעודית' הדבר נשמע די עגום. אך עם פירוט קל על הרכב המחלקה ותפקידה, השד אינו מפחיד כלל. למען האמת, לא מדובר בשד בכלל. מדובר בהרכב של מנהל רפואי, צוות אחיות וצוות מטפלים. מכיוון שהם עוסקים בסיעוד, מדובר במחלקה סיעודית. רואים? זה לא מפחיד. להיפך, זה מרגיע. 

ממה מורכבת מחלקה סיעודית?

כל מחלקה צריכה מנהל ולכן את המחלקה הסיעודית מנהל רופא. יד ימינו היא האחות הראשית ולה צוות אחיות וצוות מטפלים. לכל אחד תפקיד והיקף אחריות וביחד הם יוצרים סדר, נחת והנאה תחת קורת גג אחת.

יתרון בולט במחלקה הסיעודית היא שההרכב קיים בכל שעות היום והלילה ואינו פוסק. מדובר ב-24 שעות, 7 ימים בשבוע. היקף הבקרה הזה יכול להוריד מעט מסף הדאגה כאשר קיים הצורך להשגיח על אדם מבוגר, פן ייפגע ואין לדעת מתי. 

בנוסף להרכב הקבוע, למחלקה הסיעודית קיימת עובדת סוציאלית הקשובה למצב האישי של כל דייר בבית האבות וכן יודעת להכווין אותם לאנשי המקצוע הנכונים ולהוות הכתף התומכת בתקופת המעבר שעשויה להיות קשה עבור דיירים חדשים. 

פיזיותרפיסטית 

מבוגרים רבים חווים כאבי שרירים ועצמות וכן קושי בתזוזה. פיזיותרפיסטית המתמחה בטיפולים לגיל השלישי יכולה להקל משמעותית על כאבים, להתאים טיפול מונע לפי מצבו של כל מטופל ולאפשר תנועות רחבות יותר תוך שמירה על זהירות. 

דיאטנית 

התאמת תזונה בגיל השלישי היא דבר חשוב מאוד. התאמת תזונה בריאה לפי הפרמטרים האישיים תעניק חיים בריאים יותר, קלילים יותר שממלאים היטב את החסכים של הגוף ואינו מזיקים לו מנגד. דרך התאמת התזונה יכולים מבוגרים רבים לקבל את המינרלים, הויטמינים וחומצות אמינו שהגוף שלהם צריך. 

לסיכום,

מחלקה סיעודית היא מחלקה המסורה למטופליה, קשובה להם ויודעת כיצד לטפל בהם במקרה וקיים הצורך. מידע נוסף באתר https://betgilpaz.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: