טיפול במתח נפשי – 5 טיפים שייקלו על תחושת הלחץ הרודפת

תחושה של מתח נפשי היא למעשה תגובה די טבעית של הגוף להתכונן לאתגר מסוים בצורה טובה, ממש כמו שחיות טבע יודעות שעליהן להישאר ערניות ודרוכות תמיד כדי להישמר על נפשן – פעולות המתבטאות בהרגשה של מתח, חוסר וודאות, דאגה וכו'. כיוון שהמין האנושי איננו צריך לחשוש מטורפים המאיימים עליו, תחושות המתח הנפשי שאנשים חווים קשורות לתהליך ההסתגלות שהנפש שלהם עוברת, שזהו תהליך המתבטא גם בפן הפיזי ולכן מרגישים לפעמים כאבי שרירים, עייפות, דפיקות לב, נשימה מהירה ועוד תחושות לא נעימות ומטרידות. להמשך קריאה בנושא טיפול במתח נפשי

כיוון שמדובר מצד אחד על תחושה טבעית אך מצד שני זוהי תחושה שעשויה להוביל לתחושות לא נעימות, מומלץ לדעת כיצד להתמודד עם תחושת המתח הנפשי כאשר הוא מתעורר כדי להרגיש הקלה מסוימת במתח. הנה כמה טיפים שכדאי להכיר וליישם:

  1. להוציא אוויר – נשימה משפיעה על פעילות מערכת העצבים האוטונומית, ולכן נשיפה של האוויר החוצה מהגוף תסייע להעלות את תחושת ההקלה ומזעור תחושת הלחץ שמרגישים בכל זמן נתון. באמצעות הוצאת אוויר ניתן להוריד את קצב פעימות הלב, וכך להשפיע על רפיון השרירים, הורדת לחץ דם והסדרת הנשימה המאומצת שהייתה.
  2. אמצו תחביב אהוב – לכל אדם יש פעולה ותחביב שהוא הכי אוהב לעשות, ולכן אם טיול בחיק הטבע, רכיבה על אופניים, שחייה או כל פעילות אחרת עושה לכם הרגשה טובה כדאי להתמיד בה כדי לגרש את המתח שחשים.
  3. בצעו פעילות גופנית – ידוע כי פעילות גופנית קבועה מסייעת לבריאות הגוף, וכן גם עוזרת להפחתת רגשות סטרס.
  4. אל תישארו לבד – בכל פעם שמרגישים שהמתח הנפשי משתלט, כדאי לא להיות לבד בזמן הזה וללכת או לבקש מבני משפחה וחברים אהובים שיגיעו לבקר.

דמיון מודרך – ישנם תרגילים המועברים על ידי מדריכים מנוסים בתחום הפסיכותרפיה, המסייעים לכל אדם שמרגיש סטרס לשפר את ההרגשה ולהקלות את התחושות הרודפות הללו. למידע בנושא טיפול אונליין

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: