מכירת רכבים לפירוק – כיצד מתנהל התהליך?

אנו יכולים לראות שתהליך מכירת המכוניות אינו שונה כל כך מתהליך קנייתן. קונה הולך לסוכנות, עושה נסיעת מבחן ואז קונה את המכונית. במידת הצורך הוא ישלם גם עבור השירות שיבצע צוות הסוכנות. כך גם לגבי מכוניות הנמכרות לפירוק.

מחפשים קונה רכבים לפירוק במרכז? צרו קשר עוד היום עם DBC >>>

מכירת רכבים לפירוק היא תהליך הכולל מספר שלבים. ניהול משא ומתן מול הבנק, הקמת חוזה מכר, ניהול מלאי וחשבונאות על המכירות וכו’.

מה כולל התהליך של מכירת רכבים לפירוק?

תהליך מכירת רכבים לפירוק הוא תהליך מסובך מאוד. הצעד הראשון הוא לזהות את הרכב שאתה רוצה למכור. ניתן לעשות זאת על ידי הסתכלות על היסטוריית הרכב, או על ידי שימוש במנועי חיפוש מקוונים. לאחר שזיהית את הרכב, עליך להציע הצעה למכירה.

השלב הבא הוא קבלת הערכה של שמאי צד ג'. הערכה זו צריכה להתבצע על מנת שתוכל להמשיך במכירת רכבך. חשוב שהערכה זו תיעשה על ידי שמאי בלתי תלוי ולא אדם שסוחר הרכב שלכם או גורם אחר המעורב במכירת רכבכם המליץ או שולם לו.

טיפים למכירת רכב לפירוק

כאמור, תהליך מכירת רכב לפירוק אינו פשוט. זה דורש הרבה מאמץ וזמן. התהליך צריך להיעשות בצורה פשוטה ככל האפשר, עם המידע הנכון והאנשים הנכונים מעורבים בכל עת. להלן מספר טיפים שיעזרו לך לנהל את התהליך: 

  1. התקשר למוכר הרכב לפחות שבוע לפני כדי לבדוק את מצבו ואבטחתו. בדרך זו, תוכל לנהל משא ומתן בתהליך חלק. 
  2. גלה על ההיסטוריה של המכונית וודא מה בדיוק המצב שלה, תצטרך לוודא שמידע זה זמין בעת קניית המכונית.
  3. הכינו את כל המסמכים החשובים שלכם לפני ולשמור אותם במקום בטוח; יהיה לך זמן לעיין במסמכים בזמן הקנייה.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

איך להפחית לחץ

מתח היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר איתם מתמודדים אנשים בחיי היום יום שלהם. הדרך בה אנו חווים מתח שונה עבור כל אדם. יש אנשים שמעדיפים

קרא עוד »