איך מונעים סקביאס חתולים?

חתולים הם חיית המחמד הפופולרית ביותר בעולם. הם גם אחת מבעלי החיים המקורה הנפוצים ביותר. אבל הם יכולים להוות מטרד גם לבעלי בתים. אנחנו לא רוצים לבזבז את כל זמננו בניקוי שלהם, אז אנחנו צריכים דרך למנוע גרדת חתולים או בשם השני: סקביאס חתולים.

אבל מה זה? 

המילה גרדת נגזרת מהמילה היוונית σκαβίς (skabios) שפירושה "גלד". ובעגת הוטרינרים היא ידועה כ סקביאס חתולים הקיצור של Scabies cat הוא SSC או SCA.

גרדת היא מחלת עור הנגרמת על ידי קרדית שחיה על פרוות החתול.

גרדת היא מחלת עור מדבקת הפוגעת בחתולים ובבני אדם. המחלה מופצת על ידי פרעושים שנדבקו בטפיל "Sarcoptes scabiei". בבני אדם, התסמינים כוללים גירוד, שריטות ואדמומיות בעור. ישנם מספר סוגים של דלקות גרדת. אפשר לטפל בה על ידי תכשירים בקלות. 

סקביאס חתולים היא זיהום עור הנגרם על ידי קרדית. זה יכול להיות מאוד מעצבן ולא נעים עבור בני אדם.  סקביאס חתולים היא מחלת עור נפוצה אשר יכולה להתפשט מאדם אחד לאחר. זה נמצא בדרך כלל על הראש, הצוואר, הגב והכתפיים. זה לא מדבק אבל יכול להיות מועבר מאדם אחד למשנהו.

כיצד ניתן למנוע גרדת חתולים?

בעיקר על ידי שימוש במוצרים הנכונים. גרדת היא מחלת עור מדבקת הגורמת לגירוד, פריחה ואדמומיות. כדאי לקחת את החתול לוטרינר לטיפול מהיר ויעיל. 

ישנם מיתוסים רבים לגבי מחלה זו, כמו שניתן לרפא אותה עם שום או שהיא תתפשט אם תיגע בסדינים של אדם נגוע. כל אלה הם מיתוסים ואי הבנות כוזבים לגבי חתולי גרדת שקודמו על ידי משווקים חסרי מצפון של תרופות מזויפות, קוסמטיקה ומוצרים אחרים.

גרדת היא מחלת עור שחייבת טיפול לכן יש לטפל בהם אצל וטרינר טוב ואמין. 

הקליקו כאן לתיאום תור לוטרינר בחיפה >>>>

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: