חייב להגיע לארה"ב דחוף, מה לעשות?

חייב להגיע לארה"ב דחוף

החיים הם לא תמיד צפויים, לטוב ולפחות טוב, ובמקרים מסויימים אנחנו צריכים לטוס בדחיפות לחו"ל מסיבות שונות. עם זאת, הכניסה למדינות שונות כדוגמת ארה"ב מצריכה ויזה.

תהליך הוצאת ויזה לארה"ב

תהליך זה לוקח זמן רב (קראו כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארצות הברית) ורק קבלת התור לצורך ראיון בשגרירות ארה"ב יכולה לקחת בין שלושה לשישה שבועות ואפילו יותר. לאחר הראיון, במידה ואושרה בקשתכם לויזה, יכול תהליך הטיפול בבקשה להימשך אפילו כשבועיים ימים, זמן שנחשב רב למקרים דחופים.

עם זאת, שגרירות ארה"ב בישראל מאפשרת את הקדמת התור לראיון במקרים שמוגדרים כמקרי חירום, וכן את קיצור הליך הטיפול בבקשה באופן ניכר.

"מקרה חירום": אילו מצבים מוגדרים כך?

מובן שלא כל רצון לביקור מיידי נחשב כמקרה חירום: סיילים מטורפים, בלאק פריידי או הופעה שאתם לא מוכנים לפספס הם לא סיבות שיתנו לכם ויזה דחופה לארה"ב. אז מה כן?

א. טיסה לצורך עסקי – נסיעות עסקים דחופות, השתתפות בכנסים עסקיים או כל טיסה לצורך עסקי שלמדינת ארה"ב יש אינטרס כלכלי בה: מוגדרת כמקרה חירום ותוכלו לקבל בגינה ראיון חירום מוקדם וטיפול מהיר בבקשה.

ב. קרוב משפחה שנפטר או שחולה – במקרה שבו קרוב משפחה מצוי במצב חולי קשה או שנפטר חס וחלילה, נחשב המקרה במקרה חירום.

ג.  חילופי סטודנטים – מסגרות שבהן מתבצעים חילופי סטודנטים או חילופי מבקרים שונים. במקרה כזה של חשש להפסיד את מועד הטיסה בעקבות אילוצי המתנה, ייתכן ותוכלו לקבל ראיון חירום והליך טיפול מזורז בבקשה.

ד. עניין חירום רפואי – מצב רפואי שבו נשקפת סכנה לחיי חולה ויש צורך בקבלת טיפול רפואי דחוף בארה"ב, נחשב למקרה חירום גם כן.

ראיון חירום: מה נדרש להביא?

לצורך ראיון זה יש להתכונן מראש עם כל הטפסים שיש להביא לצורך ראיון רגיל בשגרירות ראו כאן: תמונת פספורט עדכנית, דרכון בתוקף (לפחות לחצי שנה ממועד הטיסה), מילוי טופס הבקשה לויזה יחד עם אישור התשלום של האגרה, וכן מסמכים שיכולים לתמוך במקרה חירום שבגינו הוזמנתם לראיון.  בהצלחה!

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דשא מלאכותי לעומת דשא טבעי: שקלול היתרונות והחסרונות
הבחירה בין דשא מלאכותי לדשא טבעי היא דילמה נפוצה איתה מתמודדים בעלי בתים, עסקים ואנשי נוף. לשתי...
קרא עוד »
אוג 15, 2023
למה צריך בודק שכר?
ישנם לא מעט מצבים בהם עובדים תובעים את העסק בו הם עובדים וזאת עקב כך שהם אינם מקבלים את כל הזכויות או...
קרא עוד »
יונ 07, 2021
פעילויות גיבוש לעובדים
חלק זה דן בסוגים שונים של פעילויות הדרכה ופיתוח שניתן לבצע על ידי עובד. חלק מהחברות אימצו את פעילויות...
קרא עוד »
ספט 07, 2022