מצאתם בלוטה מוזרה על גוף הכלב שלכם? כדאי מאוד לגשת לוטרינר

וטרינר לכלב

כל מי שמגדל כלבים יודע עד כמה קל לשחק עמם, ללטף אותם וכמובן להתכרבל איתם ביום קר במיטה. כלבים נחשבים לאחד מסוגי החיות האוהבות ביותר, אשר רק משתוקקות ליחס ולתשומת לב מצד הבעלים שלהם. לא חשוב אם תפנו שעה ביום לצורך טיול עם הכלב, משחק בכדור או סתם ליטופים וכרבולים על הספה – אין ספק שהכלב שלכם יעריך את תשומת הלב וייהנה מכל רגע נתון שתקדישו לו. רוב הכלבים בעלי מזג שמח וערני, הם תמיד מוכנים לבוא לטיול, להשתתף במשחק או סתם לבוא אלינו כשקוראים להם. אך מה צריך לעשות כאשר באחד המשחקים או הליטופים האלו, מגלים שהכלב גידל בלוטה מוזרה על אחד מחלקי הגוף שלו? בשלב הזה, חשוב לגשת לווטרינר כדי להתחיל לבצע בדיקות ולזהות את מקור הבליטה.

כלב עם בלוטה מוזרה על הגוף – חייב לראות וטרינר

בדיוק כמו שהייתם רצים לרופא אם הייתם מגלים בליטה מוזרה על הגוף שלכם, כך גם הדבר כאשר מדובר על הכלב האהוב שלכם. אל תשכחו שהכלב הפך להיות חלק מהמשפחה שלכם, אתם משחקים עמו, מטיילים עמו ומתכרבלים עמו על הספה. אין שום סיבה שלא תיקחו אותו לווטרינר ותעניקו לו את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, במידה והוא מתחיל לפתח מחלה מסוימת. בליטה על הגוף גורמת לא פעם לתחושה קלה של פחד או אפילו היסטריה, אך חשוב לזכור שלא תמיד מדובר על גידול סרטני. כלבים, בדיוק כמו אנשים, יכולים לפתח גידולים שפירים, אשר אינם נחשבים למסכני חיים. כמו כן, הבליטה יכולה להיות חלק מזיהום כלשהו שהכלב סבל ממנו כתוצאה משריטה או נשיכה שהזדהמה. במקרה כזה, חשוב שהווטרינר יבדוק את המקום, ינקז את הנוזלים וייתן לכלב אנטיביוטיקה כדי להבטיח החלמה מלאה.

לסיכום, במידה ומצאת בלוטה מוזרה על הגוף של הכלב, חשוב לפנות לוטרינר בכתובת http://www.kupet.co.il/ לצורך אבחון הבלוטה וקבלת טיפול הולם. הסיבות להופעת הבלוטה יכולות להיות רבות ומגוונות, החל מעקיצה של פרעוש שהתנפחה בגלל תגובה אלרגית, זיהום בעור, גידול שפירי וכמובן גידול סרטני. רק וטרינר מקצועי ואיכותי ידע לאבחן את המצב ולהמליץ על הטיפול הטוב ביותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

טיול בנמיביה

טיול לנמיביה – המדריך המלא

יופיו של העולם הוא בנופיו השונים והמגוונים ונמיביה בהחלט נחשבת כאחת המדינות המסקרנות עם נוף מדהים, טבע חי, צבעוניות לצד ערים מודרניות ומפותחות. מתכננים טיול

קרא עוד »