תאונות אופניים חשמליים

אופניים חשמליים הופכים יותר ויותר לאמצעי תחבורה פופולרי. עם זאת, הם אינם נטולי סיכונים. מחקר שנערך לאחרונה מצא כי מספר תאונות האופניים שבהן מעורבים אופניים חשמליים נמצא בעלייה.

אבל ככל שהאופניים החשמליים הופכים פופולריים יותר, גדלו גם תאונות המעורבות בהם. סוג התאונה השכיח ביותר הוא נפילה מאופניים תוך כדי רכיבה. בארצות הברית, אדם יכול להגיש תביעה נגד יצרן אופניים חשמליים אם הוא נפגע בתאונה שנגרמה על ידי המוצר.

אופניים חשמליים קיימים כבר עשרות שנים אך לאחרונה החלו לצבור פופולריות בשל היתרונות הסביבתיים וקלות השימוש שלהם. עם זאת, כמו בכל דבר שמשתמשים בו – גם כלי רכב זה יכול להיות מסוכן. 

מה צריך לדעת על תאונות מסוג זה? 

תאונות אופניים חשמליות עלולות להיות יקרות ולשנות חיים, לכן חשוב להכיר את הזכויות שלך כרוכב אופניים אם אתה מעורב בתאונה עם אחד מכלי הרכב הללו.

על מנת לסייע בפיצוי על התאונות, חלק מהמדינות העבירו חוקים המעניקים פיצוי על תאונות עם אופניים חשמליים.

סוג התאונה השכיח ביותר הוא נפילה מאופניים תוך כדי רכיבה. בישראל, אדם יכול להגיש תביעה נגד יצרן אופניים חשמליים אם הוא נפגע בתאונה שנגרמה על ידי המוצר.

שמרו על עצמכם בזמן רכיבה – לדוגמה, חייבים להיות מגנים בכל צד כדי למנוע נפילות וחייבים להיות סימונים ברורים משני הצדדים כדי להראות היכן הרוכבים צריכים לעמוד בעת רכיבה או חניית אופניים.

אם נקלעתם לתאונה תוך כדי רכיבה על אופניים חשמליים, אתם זכאים לפיצוי בגין כל פגיעה או נזק לרכוש שנגרמו כתוצאה מהתאונה. דעו שחברת הביטוח משלמת את החשבונות הרפואיים של הנפגע והפסד שכר. כמו כן, החברה משלמת עבור כל נזק לרכוש שנגרם כתוצאה מהתאונה.

לקבלת ייעוץ משפטי>>>>

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

על הפרטים על הסבה להוראה

מחקר שנערך לאחרונה מצא שמספר הנכנסים למקצוע ההוראה הולך ופוחת ומספר העוזבים עולה. זוהי מגמה מדאיגה בהתחשב בכך שאנו זקוקים למורים נוספים כדי להבטיח את

קרא עוד »