לימוד אנגלית לכיתה ד'

כיתה ד' בבית הספר היא בדרך כלל השנה השנייה שבה מלמדים ילדים אנגלית. לאחר לימוד האותיות בשנה הראשונה מתחילים הילדים להכיר קצת יותר מילים באנגלית, לדעת לקשר בין האותיות ולהבין יותר את השפה. למרות זאת, הלימודים בבית הספר בסיסיים מאוד וצמודים יותר מדי לתוכנית הלימודים שאפילו במשרד החינוך מודים שאיננה מספיק טובה ללמד את הילדים את השפה בדרך הנכונה והטובה ביותר שבאמת יוכלו לשלוט בה ולהשתמש בה מגיל צעיר יותר ועם יותר ביטחון. לימוד אנגלית לכיתה ד' כבר צריך לקדם משמעותית את הקריאה, הדיבור והשפה האנגלית של ילדיכם ואם זה עדיין לא שם אין ספק כי כדאי לחשוב על שיעורי תגבור לאחר הלימודים.

שיטות לימוד מתקדמות ללימוד אנגלית

שיעורי האנגלית שאנו מכירים מבית הספר בדרך כלל מלמדים אותנו אנגלית ברמה הטכנית ביותר. יש תוכנית לימודים מסוימת, כיתה של 30 ומשהו תלמידים ובכל שיעור מלמדים מה שצריך ללמד כדי להתקדם בחומר ללא קשר לפערי הקצב הלימודיים בין התלמידים. מי ששורד ממשיך להקבצה גבוהה יותר, מי שמתקשה עובר להקבצה נמוכה יותר ובהמשך זה מתבטא בכמות יח' לקראת הבגרות. השפה האנגלית בדרך בה היא נלמדת בבית הספר עם ספרים, חוברות ומבחנים איננה מכינה אותנו לעולם האמיתי שמחוץ לבית הספר ואיננה מספיקה. לכן שילוב של שיטות לימוד מתקדמות כמו למשל באמצעות משחקים, ווידיאו, שיחות זום עם ילדים מארה"ב, שליחת גלויות והתכתבויות ומגוון פעילויות שונות בשפה האנגלית, יתרמו משמעותית לחיזוק השפה אצל ילדיכם.

מהי מטרת הלימוד?

מטרת הלימוד של המורים בבית הספר היא להכיר לילדים את השפה האנגלית ובהמשך לפני הבגרויות – להכין אותם לבגרויות. האם זה מספיק? בדרך כלל לא. לכן אם אתם משלבים לימוד אנגלית לכיתה ג' במסגרת פרטית מקצועית ניתן יהיה לשדרג משמעותית את איכויות הלימוד של ילדכם, לסגור את פערי הלימוד שהם צברו ואף להעלות את רמתם מעבר לממוצע הכיתתי. הכי חשוב זה שהם יאהבו יותר את השפה ויהיו בעלי תשוקה ללמוד אותה ולהתעניין בה.

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה NLP?
האותיות NLP הם ראשי התיבות של Neuro Linguistic Programming ובתרגום לעברית 'שפת תכנות עצבית'. מה זה אומר? התחילו...
קרא עוד »
פבר 19, 2022
אירוח בקיבוצים בצפון – נהנים מאווירה קיבוצית
אם אתם רוצים לשבור את השגרה בנופש הקרוב שלכם בצפון הארץ, אז במקום לבחור במקום אירוח שגרתי בדמות צימר,...
קרא עוד »
מאי 17, 2022
ממה נגרם שבר באצבע?
שברים באצבע יכולים להיגרם מנפילה על הקרקע, על חפצים כמו סלע או בור באדמה. הם יכולים להיגרם גם מתאונה...
קרא עוד »
פבר 28, 2023