יתרונות בגידול תאומים

גידול תאומים

כל ילד שנולד גורם להתרגשות גדולה להוריו וכל שכן כאשר מדובר ביותר מילד אחד שאז ההתרגשות היא כפולה ומכופלת והשמחה גדולה בהרבה. כמובן שהולדת תאומים אינה הפתעה כל כך גדולה להוריהם, מכיוון שהם גילו זאת כבר באולטרסאונד הראשון, אך עבור החברים והמשפחה שלא היו מעורבים בהכול זו יכולה להיות בהחלט הפתעה גדולה.

> נולדו קטנטנים? קבלו רעיונות לקניית מתנות לתאומים

מה כל כך טוב בלגדל תאומים?

האמת היא, שאף אחת לא יכולה לבחור האם ללדת תאומים כמו שהיא לא יכולה לבחור מה יהיה מין התינוק שייוולד לה והאם יהיו לו עיניים כמו שלה או שהוא יהיה יפה כמו אביו. על כן, שאלה זו מהווה למעשה מעין הבעת השתתפות ובקשה לשיתוף מצד אימהות והורים לתאומים; כיצד הם מתמודדים עם גידול של שני ילדים בני אותו גיל? מה ההבדלים בניהם? ומה הם ממליצים או לא ממליצים להורים אחרים שעומדים לקראת לידת תאומים.

דברים טובים באים בשניים

אחים תאומים נתרמים הרבה מאוד רק מעצם הגדילה יחד כאשר לשניהם יש את אותם צרכים, שניהם באותו גיל ולמעשה, יש להם שותף צמוד לחיים, הם גדלים יחד באותו בית וחווים את אותן חוויות בצורה זהה. כמו כן, ההתאמה הגנטית שלהם מאפשרת להם גם לחלוק יחד את אותם תחביבים ולפתח את כישוריהם הייחודיים כצמד.

ההבדל בין תאומים זהים לבין תאומים אחים

ישנם שני סוגים של תאומים, תאומים זהים שתמיד יהיו בעלי אותו מין ואף דומים מאוד בתווי הפנים, לעומת תאומים אחים שיכולים להיות גם בן ובת וההבדלים בניהם יכולים להיות גדולים מאוד, למידע נוסף. בנוסף לכך, בין תאומים אחים ניתן להבדיל בצורה קלה וברורה יותר ולכן יהיה קל בהרבה להעניק לכל אחד את תשומת הלב שלו בתור יחיד ולא להתייחס אליו רק כ – "התאום של…". מנגד, כאשר מדובר בתאומים זהים שקשה יותר להבדיל בניהם בשל הדמיון החיצוני שיש להם, יכול להיווצר מצב בו אחד מהם ירגיש שהוא תמיד נמצא בצילו של אחיו. על כן, חשוב מאוד להקפיד להעצים כל אחד מהם מבלי להשוות אותם אחד לשני.

 

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתיחת הסודות לבחירת חנות התאורה האידיאלית
נכנסת פעם לחדר והרגשתי שבויה מיידית בזוהר שלו? הקסם לרוב טמון בתאורה. בחירת חנות התאורה הנכונה, אם כן,...
קרא עוד »
נוב 06, 2023
מה זה רשם הקבלנים
ענף הבנייה הוא אקוסיסטם מורכב, הרבה בעלי עניין שונים מקבלני משנה ועד קבלנים ראשיים, ומיזמי נדל"ן...
קרא עוד »
ספט 30, 2023
שולחן שוק המבורגרים 
זהו שולחן שוק לאירועים. סגנון הגשה דמוי שוק להגשת כיבוד לאורחים בו מוצג שפע של מזון ישירות על השולחן...
קרא עוד »
נוב 20, 2022