דרכים לסחור במטבעות דיגיטליים?

דרכים לסחור במטבעות דיגיטליים?

כאשר סוחרים בתחום המטבעות דיגיטליים, בעליו של המטבעות אמור לפעול בהתאם להוראות המיסוי והרגולציה. 

דרכים לסחור במטבעות ווירטואליים 

יש להקפיד ולשמור על כל המסמכים אשר מתעדים את ההתנהלות הפיננסית, קבלות עבור רכישת המטבעות באתר Bits Of Gold, מסמכים על העברות שבוצעו לגורמים אחרים וניירת מהבורסה.

הקפדה יתרה יש לבצע בעת לקיחת הלוואות או מתן הלוואות במטבעות הללו תוך רישום הרווחיות שנוצרה מכל עסקה.

לכן כל סוחר בוחר את הדרך הנוחה ביותר עבורו אם באמצעות טבלאות אקסל מפורטות, העברת מידע בדואר אלקטרוני או כל דרך אחרת. יש לכלול גם את הדיווחים מהבורסה אשר מפיקים בכל שלושה חודשים כדי לא לפספס מידע אקוטי.

חשוב לבדוק לפני כל פעולה מסחרית אשר מתבצעת את הגורם הרוכש אשר רשום כגורם אמין כמו ביטס אוף גולד למשל. יש להימנע מביצוע עסקאות במזומן עם גורמים לא מוכרים. מי שמעוניין לסחור גם עם גורמים בין לאומיים חייב לקבל על כך הדרכה ייעודית כדי לא לבצע פעולות שגויות במיוחד, כיוון שמדובר בסכומים מהותיים.

יש לתכנן מראש את נושא המיסוי כדי לא להגיע לסף מס גבוה בעת המסחר ולא לבצע פעולות הקשורות בהלבנת הון וזאת בהתאם לקביעת החוק ותנאי הרגולציה. יש לדווח לרשויות המס לגבי כל פעולת סחר אשר מתבצעת. מלוא האחריות בנושא זה נופלת על בעל המטבעות כיוון שכל המסחר קורה באופן ישיר, ללא מעורבות פעילה של אנשי שיווק, בנקים ועוד.

אופן ההתנהלות במסחר 

כאשר משתתפים בהקצאת מטבעות דיגיטליים – ICO יש לפרט בכל עסקה, איך בוצע התשלום כמו לדוגמה בהעברה בנקאית, כרטיס אשראי וכמה מטבעות ומאילו סוגים נרכשו בכל עסקה.

> קראו על כריית ביטקוין https://blog.bitsofgold.co.il/bitcoin-mining/

קיימת חשיבות רבה גם לשמירה על מסמכים אשר קשורים להעברות בין הארנקים הפרטיים גם של אותו סוחר וגם אם מדובר בגורם אחר. התיעוד הוא חשוב במיוחד במקרה שאחד הארנקים הולך לאיבוד ויש לדווח על כל ההתנהלות.

חברות שהן בעלות רישיון של נותן שרותי מטבע הם הגורם הנכון ביותר לבצע איתם מסחר כיוון שהן מוכרות על ידי רשויות החוק ונתונות לבקרה ופיקוח של משרד האוצר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: