ד"ר קובי שגיא: לחבק במקום לכעוס התמודדות עם הרטבת לילה

התמודדות עם הרטבת לילה

התמודדות עם הרטבת לילה יכולה להיות מאתגרת ולא פשוטה, הן להורים והן לילדים. ילדים רבים מגיעים לגיל 5 ויותר, כאשר הם עדיין סובלים מהרטבות לילה, יוכל להעיד על כך ד"ר קובי שגיא. חשוב לזכור כי עד גיל 5, הדבר כלל אינו נחשב לבעיה, ולמעשה גם לאחר מכן הדבר תלוי רק בילד ובהורים שלו. אך רוב ההורים כמובן מעוניינים לגמול את הילד מההרגל של הרטבת לילה, דבר שיכול להיגרם ממגוון רחב של סיבות שונות. ישנם ילדים שכבר נגמלו אך פתאום חוזרים להרטיב לאחר תקופה ארוכה של לילות יבשים, ולעומת ישנם ילדים שמעולם לא נגמלו מהעניין. חלק מהילדים פשוט מתפתחים לאט יותר, אחרים סובלים מקושי נפשי או רגשי ובחלק מהמקרים מדובר על התסמין הראשון למחלה אחרת, כמו למשל סכרת מסוג 1. בכל מקרה, ההורים חייבים לשמור על גישה חיובית, לעודד את הילד על כל לילה יבש ובטח שלא לכעוס עליו או להאשים אותו.

התמודדות עם הרטבת לילה – כיצד להתמודד נכון?

כאמור, הרטבת לילה נחשבת לתופעה רחבה יחסית, לכן אם הילד שלכם עדיין מרטיב, אין זוהי סיבה למבוכה או ללחץ. חשוב לזכור כי כל ילד מתפתח בקצב שלו, ולכן רוב הילדים יפסיקו להרטיב גם ללא שום טיפול חיצוני. מצד שני, אם הדבר מהווה מקור למתח או לאי נוחות, היות והילד מתבייש לישון אצל חברים למשל, כדאי לטפל בבעיה בצורה התנהגותית לאחר ייעוץ עם ד"ר קובי שגיא. חשוב לחזק את הילד ולעודד את המוטיבציה שלו להימנע מהרטבה. מומלץ לתגמל אותו בפרס קטן על כל לילה יבש, ובשום אופן לא לכעוס או לא להאשים אותו על לילה רטוב. כמו כן, חשוב להימנע משתייה או אכילה של מאכלים משתנים בשעות הערב, וכמובן להקפיד על ביקור בשירותים צמוד לשעת השינה. בצורה כזאת, ניתן יהיה להקטין את הסיכוי להרטבת לילה. בנוסף, ניתן להתאים טיפול אישי לכל ילד, במטרה לגמול אותו אחת ולתמיד מההרגל.

לסיכום, הרטבת לילה איננה גזרה משמים, וניתן בהחלט לטפל בה באמצעות סיוע של אנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים כמו ד"ר טל שגיא. אך חשוב לזכור כי להורים תפקיד חשוב בהצלחה, היות והם אחראיים על רמת המוטיבציה של הילד ועל העידוד שלו לצורך השגת המטרה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סמינריון

סיכונים בניתוח אף

כל פעולה כירורגית כרוכה בסיכון מסוים. היגד זה מתייחס גם לניתוחים אסתטיים. חשוב לסייג ולציין כי כיום טכניקות הטיפול מתקדמות כל כך, ויש מכשור עדין

קרא עוד »

סוגי דגים למאכל

אחת המנות הפופולריות בכל רחבי העולם, הוא הדג. בנוסף לכך שדגים משתלבים מצוין כמנה ראשונה או עיקרית, הדגים בריאים מאוד ומזינים, הם מכילים כמות גדולה

קרא עוד »