רכבים לילדים – גם ילדים נוהגים

1680224 (1)-min

נהוג לחשוב, שרק מבוגרים נוהגים כלי רכב. הרי רק מגיל 16-17 אפשר להוציא רישיון ולנהוג על כלי רכב בכבישי ישראל או במדינות אחרות בעולם. בעיקרון זה נכון, אך אנחנו יכולים למצוא היום גם כלי רכב שמתאימים לילדים.

רכבים לילדים הפכו להיות דבר מאוד נפוץ ומקובל. חנויות צעצועים ואתרי אינטרנט בתחום, מציעים קטלוג רחב ומגוון של רכבים לילדים מסוגים שונים. כך למשל, אפשר למצוא גי'פים, מכוניות פתוחות או מכוניות סגורות, עליהם יכולים להיכנס ילדים ולנהוג בהם, בין אם זה בפארקים ציבוריים, גנים, חצרות וכן על מדרכות ברחובות הערים.

באופן טבעי, לא מדובר בכלי רכב רגילים. אלו רכבים שעובדים על טעינה או על מנוע מאוד קטן, מהירות מאוד נמוכה, וכמובן שהם לא מתאימים לנהיגה בכביש, הם לא מיועדים לנהיגה ארוכת טווח, ובוודאי למרחקים ממושכים. הרעיון הוא לספק לילד סוג של חוויה, הוויה, שונה ומיוחדת.

 

כיצד בוחרים רכב לילד

על מנת לבחור רכב מתאים לילד, צריך לבדוק תחילה כיצד הוא בנוי והאם הוא מתאים למבנה הגוף של הילד, לגיל שלו, משקל ולפרמטרים אחרים שיכולים להשפיע, בין אם זה בהיבט המעשי ובין אם זה בהיבטים אחרים, כולל היבטים של בטיחות.

שנית, חשוב לבחון את סוג ואיכות הרכב, על מנת שהילד יוכל לנהוג עליו לא רק בהנאה גם בצורה בטוחה. חשוב לבחון על אילו סוגי משטחים אפשר לנהוג, וכיצד בדיוק ניתן לעשות זאת.

שלישית, יש לבחון מה המשקל של הרכב, כמה קל ופשוט להרים אותו לבית או לכל מקום אחר, כמה פשוט יהיה ניתן לקחת אותו ברכב של ההורים, על מנת שהילד יוכל לנהוג עליו בכל מקום אליו הם נוסעים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: