מהם דרכי הטיפול במקרה של קרע לברום בכתף?

יש רצועה עבה של רקמה אשר מקיפה את השקע של הכתף. רצועה זו נקראת לברום. החשיבות של רצועה זו גדולה, שכן היא שומרת על יציבותו של מפרק הכתף. יכולות להיות סיבות רבות לפציעות שונות בלברום. אחת מהן היא פציעת ה – SLAP שמתרחשת באזור מסוים בלברום.

קרע לברום בכתף – מה יכול לגרום לזאת?

אם אתם חשים חוסר יציבות בכתף, הרגשה של נעילה או כתף שתפוסה כל הזמן, אובדן כח באזור זה או צמצום בטווח התנועה של הכתף, יכול להיות מאוד שאתם סובלים ממצב של קרע לברום בכתף. מצב זה של קרע יכול להתרחש כתוצאה מ:

  • טראומה – כאן הכוונה היא לפציעות מסוגים שונים, אם לפציעה כתוצאה מתאונת דרכים, משיכה חזקה של היד, קרע בעת פריקת כתף ועוד.
  • ניוון – קרע בלברום של הכתף יכול להיווצר גם כתוצאה משחיקה באזור ושינויים ניווניים החל מגיל ארבעים.
  • שימוש יתר – פעמים לא מעטות מתרחש קרע בעת תנועות חוזרות של הנפת משקולות בעת ספורט, תנועתיות חוזרת של היד מעל הראש בעת העבודה ועוד.

 

קראו על ארתרוסקופיות כתף >>>

דרכי טיפול במקרה של קרע

לאחר אבחון של האורתופד, אבחון אשר יכלול בירור אודות הסימפטומים שלכם, בדיקה גופנית, היסטוריה רפואית, רמת הכאב, המיקום המדויק של הכאב ומתי הוא הופיע לראשונה ובדיקת טווח התנועה שלכם ושלילת דלקת או עצב מגורה הרופא ישלח אתכם לצילום רנטגן ולעיתים גם לבדיקת MRI. בהתאם, הרופא יכול להמליץ על סוג הטיפול המתאים:

  • שמרני – שימוש בתרופה אנטי דלקתית וזאת על מנת להוריד את הדלקת ולהקל על הכאב, זריקות לכתף ופיזיותרפיה, אך אם אלו לא מצליחים להקל על הבעיה הרופא ימליץ על ניתוח זעיר פולשני.
  • ניתוחי – באם רמת החומרה גבוהה וישנם קרעים נרחבים הטיפול הטוב והמתאים ביותר למצב של קרע לברום בכתף הוא טיפול באמצעות ארתרוסקופיית כתף. שיטה זו אידיאלית למצבים של פגיעת SLAP, הטריית הלברום, Biceps Tenodesis ובשורה התחתונה תיקון הלברום.

חשוב לקחת בחשבון שלאחר הפרוצדורה הניתוחית, השיקום יהיה ארוך והכתף תצטרך להיות במתלה לתקופה של כחודש עד חודש וחצי. בנוסף, יומלץ על שימוש במשככי כאבים, הפעלה פאסיבית מבוקרת של הכתף, פיזיותרפיה למטרת שיקום וביקורת תקופתית.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: