מהו גידול הידרופוני

מהו גידול הידרופוני

הידרופניקה הינה תת קבוצה של חקלאות המים. מדובר על שיטה לגידול צמחי נוח ומאכל ללא אדמה כלל. הגידולים הללו מנותקי מצע. המונח עצמו מורכב מצמד המילים: הידרו- מים ופונוס- עבודה. חוקרי צמחים גילו כי האדמה עצמה איננה חיונית לצורך גידול הצמחים, חילוף החומרים בצמח מבוסס על ספיגת יונים פשוטים והאדמה בדרך כלל משמשת כמאגר ליונים הללו. אולם, שורשי הצמח מסוגלים לספוג את החומרים המזינים לצמח כאשר תמיסת ההשקיה מדושנת ומאוזנת מבחינה חומצית.

מהם היתרונות בשיטת גידול הידרופוני?

הקלות והיעילות שבגידול ההידרופוני מאפשרות לגדל צמחי מאכל ונוי מתי והיכן שרוצים. הידרופוניקה מאפשרת ליצור סביבה מבוקרת לצורך גידול צמחים וכיום הוכח כי צמחים רבים מניבים תוצרת גבוהה בפחות זמן. מעבר לכך, במערכת הידרופונית ניתן לגדל צמחים בצפיפות גבוהה יחסית לצמחים באדמה. ניתן לגדל לגובה ועל ידי כך לנצל שטחים מתחים לצורך גינון ורטיקלי וכן למאכל או לנוי. מעבר לכך, שיטת הגידול הזאת היא שיטה חסכונית מאוד במים. את הצמחים מגדלים באמצעות מערכות סגורות המכילות מים. המערכת מנצלת את המים שוב ושוב וצורכת כמות קטנה יחסית לצורך השקיית צמחים באדמה. חשוב לדעת כי כאשר משקים צמחים בגינה בשיטה הקונבנציונלית, קרוב ל80 אחוזים מהים הולכים לאיבוד ומתחלחלים למי תהום.

מדוע כדאי לבחור בשיטת גידול זאת?

מערכות הידרופוניות מהוות פתרון מעולה כיום לאורך החיים התובעני שאנו מקיימים במקביל לרצון לאכול בצורה בריאה ונבונה יותר. ניתן לגדל צמחי מאכל לרוב ולהנות מתהליך הגידול עצמו וכן מהטריות של היקר. לא פעם צמחים נובלים רק בשל העובדה ששוכחים להשקות אותם ועל כן, במערכת ההידרופונית אין צורך בהשקיה והתהליך מתבצע באופן אוטומטי ורציף, כאשר המגדל צריך לדאוג לכמות מים מוגדרת במיכל המים על ידי מילוי ידני באמצעות מצוף פיצוי אוטומטי.

מעוניינים לשמוע עוד? הקליקו על הלינק להרצאה על הקמת מערכת הידרופונית

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

גירושין ברבנות

גירושין ברבנות

אנחנו מאחלים לכם שלא תדעו לעולם כיצד להתגרש ברבנות. ובכל זאת, לאלוקים יש תוכניות אחרות עבורנו ואף אחד לא יכול לדעת מתי הוא יגיע עם

קרא עוד »