הערכת יהלומים – יהלום מזויף הוא לא החבר הכי טוב של האישה

הערכת יהלומים

היהלומים הם עולם מאד נחשק, יהלומים הם בעצם מוצרי יוקרה נחשקים בכל העולם שכל סוגי האוכלוסיות מעוניינות בהם. היהלום הוא למעשה מחצב טבעי ונדיר ובעל ערך גבוה ומשמעותי כתכשיט וכחומר גלם.

היהלום הוא מוצר עם מוניטין ההולך לפניו, ובעיקר מדבר על תחליף לכסף. זאת הסיבה שהוא משמש כמוצר להשקעה ארוכת טווח, בין היתר. לכן לא מעט אנשים מנסים לזייף יהלומים. כמובן שזה כלל לא מפתיע. הזיוף נחלק לשני סוגים, זיוף בכוונה רעה ורמאות משמעותית לקבל כסף בשווי גבוה יותר, וזיוף שאין בו כוונת זדון. כך או כך, חשוב שיהיה לצידכם אדם מקצועי שיודע ללמד אתכם איך לזהות יהלום אמיתי ולא לקנות יהלום מזויף ולשלם עליו, סכום של יהלום אמיתי. זאת הסיבה שמקצוע חשוב כמו הערכת יהלומים הוא מקצוע המחייב לא מעט מומחיות, וותק, נסיון וחדות.

למי שפחות מעורה בענייני יהלומים, זיופים ושאר ירקות, המואסניט הוא למעשה חומר טבעי עמו מייצרים חיקויים ליהלומים. זהו מינרל שמטרתו היא חיקוי מדויק ואף פשוט המבלבל את הצרכנים. אבן המואסניט עובר בצורה קלה מאד את מבחן הנשיפה, אך הערכת יהלומים מקצועית ומיומנת המבוצעת על ידי מעריכים מקצועיים, מוסמכים ומומחים, בעלי וותק ועין מאד מיומנת ידעו לזהות את מינרל המואסניט המזייף את היהלום. זאת בעצם הסיבה שכאשר מקבלים הצעות מפתות עבור רכישת יהלום במחיר זול במיוחד, חשוב מאד להתעקש על מעריך יהלומים מחברות מקצועיות המבינות בנושא שנים רבות.

כשמבצעים זיהוי יהלום ובודקים האם הם מזויפים או לא כדאי לעשות זאת בתנאי מעבדה בלבד. אם אתם מעוניינים לדעת אם המוצר הנמצא בידכם הוא מואסניט או יהלום עליכם להביט על המוצר היטב. אם אתם רואים שיש על המוצר ניצוץ שמייצר השתקפויות בחלקים העליוניים או הצדדיים, תוכלו לראות את הפיאות הכפולות בצדדים וכך תדעו שזהו מואסניט, חיקוי. מואסניט ויהלומי מעבדה מלוטשים בטכניקות שונות ולכן גם הצורה שלהם שונה וניתן להבחין בכך במדויק.

מעבדות מיוחדות לבדיקות אלו יכולות לקיים הערכת יהלומים מדויקת בטוחה ובעלת אמינות גבוהה. חשוב לשים לב להבדלים משמעותיים ודקים בין יהלום טבעי ליהלום מעבדה. היהלומים האלו קיימים רק בבורסה ליהלומים ברמת גן. בבורסה ליהלומים קיים מערך זיהוי מיוחד המאפשר לוודא באופן מדויק את המקור של היהלום בין אם זהו יהלום מעבדה ובין אם זהו יהלום טבעי. היות וישנם חיקויים שנעשים באופן מאד גבוה ודומים מאד ליהלומים אמיתיים חשוב לדעת, שיהלום סינטטי הוא לא החיקוי של יהלום אמיתי. זו הסיבה לכך שהוא דומה בתכונותיו אל יהלום טבעי. ההבדל היחיד בינו ליהלום הטבעי הוא שהיהלום הזה נוצר באופן מלאכותי במעבדה המחקה את התהליך שמייצרים את הטבעי, בטבע.

כאשר אתם מבצעים בדיקה מקיפה על היהלומים כדי להבטיח אמינות ודיוק, עשו זאת עם המכשיר שבודק את היהלום על פי עקרון הזריחה. חשוב שתשימו לב, אם היהלום זוהר גם לאחר כיבוי האור זהו ללא ספק יהלום מעבדה. אם היהלום אינו זוהר, זה יהלום טבעי. ההערכה המקצועית של יהלומים היא הערכה הכוללת בדיקה מדויקת ומקיפה וזאת כדי להבטיח דיוק ואמינות ברמה הגבוהה והאיכותית ביותר.

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך שיעורי שחייה לילדים עוזרים להתפתחות הילד?
במדינת ישראל, מרבית הילדים לומדים לשחות בגילאים מוקדמים, יש להם את כל הכישורים והיכולות לכך. אולם...
קרא עוד »
מרץ 31, 2021
תמונות אמנות לצביעה לפי מספר
לפעמים, כל מה שאתה צריך זה קנבס ריק וכמה עפרונות או טושים צבעוניים כדי להזניק את היצירתיות שלך. אם אתה...
קרא עוד »
דצמ 04, 2022
איך לבחור מקלחון פינתי?
מקלחון פינתי מהווה בחירה של מרבית הלקוחות בנתח זה של השוק בשל היתרונות הרבים שלו, אך איך בוחרים...
קרא עוד »
דצמ 08, 2021