גרניט פורצלן או אבן קיסר – עניין של טעם או יותר מזה?

גרניט פורצלן או אבן קיסר

כאשר בונים בית או משפצים את המטבח או חדר הרחצה, אחד מהנושאים שמלווים את בעלי הנכס זה כל מה שקשור לבחירה של שיש שכן מדובר בפריט בעל משמעות רבה הן בחדר הרחצה והן במטבח. סוגי השיש הנפוצים והמוכרים ביותר בישראל הם גרניט פורצלן ואבן קיסר ולא תמיד מבינים עד הסוף מה התכונות של כל אחד מהם מה שעלול לגרום בלבול ולהקשות על הבחירה. ראו כאן לדוגמה גרניט פורצלן למטבח!

האם בכלל יש הבדלים בין גרניט פורצלן לאבן קיסר מלבד המראה?

על פניו אפשר לחשוב שמדובר בשני סוגים של שיש בעל תכונות דומות כאשר ההבדל העיקרי הוא מוצר טבעי לעומת מוצר שאינו טבעי ואדם יבחר את המשטח הנכון לו בעיקר בשל טעם אישי אך הדבר הזה אינו נכון משום שקיימים הבדלים בין הסוגים למרות שלשני המשטחים הללו יש תכונות משותפות.

מה ההבדלים העיקריים בין גרניט פורצלן לאבן קיסר?

בין שני הסוגים אמנם קיימים קווי דמיון ותכונות משותפות אך יש ביניהם גם הבדלים אותם יש לקחת בחשבון. בין ההבדלים שאפשר למצוא זה הבדלים בנושא של:

  • צורך בתחזוקה שוטפת.
  • עמידות לטמפרטורות גבוהות.
  • מבחר גדלים וצבעים.
  • מחיר.

אז מה עדיף גרניט פורצלן או אבן קיסר?

כאשר אדם שואל את עצמו מה עדיף לבחור גרניט פורצלן או אבן קיסר, עליו לקחת בחשבון את הצרכים האישיים שלו והעדפות שלו גם מבחינת המראה וגם מבחינת הפרקטיות. למשל נושא של תחזוקה, בעוד אבן קיסר אינה דורשת תחזוקה מיוחדת באופן שוטף שיש מסוג גרניט פורצלן בשל המראה המחורר של האבן דורש לבצע איטום אחת לתקופה כדי למנוע כניסה של לכלוכים לתוך אותם חורים, גם נושא של הנחה של כלים חמים על המשטחים יכולה להשפיע במידה ולא פחות חשוב עלויות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

גירושין ברבנות

גירושין ברבנות

אנחנו מאחלים לכם שלא תדעו לעולם כיצד להתגרש ברבנות. ובכל זאת, לאלוקים יש תוכניות אחרות עבורנו ואף אחד לא יכול לדעת מתי הוא יגיע עם

קרא עוד »