יכול להיות שיש לכם אבנים בכליות ואתם בכלל לא יודעים

אנשים מקווים שהם בריאים. הם חשים בטוב, מבצעים פעולות יום יום רבות ובהחלט סבורים שהכול טוב ויפה. אמנם יש אנשים רבים שנהנים מבריאות טובה, אך רבים הם האנשים האחרים שסובלים מתופעות בריאות מסוימות שפוגעות באיכות החיים שלהם. וגם אם כרגע הם מרגישים מצוין והם לא מודעים כלל כי קיימת בעיה כלשהי בגופם, הם בהחלט יגלו זאת במוקדם או במאוחר. כי תופעות גופניות לא תקינות מביעות את עצמן ודורשות התייחסות.

סימנים לתופעה של אבנים בכליות

אז איך יודעים אם יש אבנים בכליות? אבנים בכליות היא תופעה נפוצה יחסית, כזו שיש מגוון טיפולים שיוכלו להועיל לה. אך כדי לאתר את האבנים ולאפיין את סוגם, יהיה על המטופל לעבור אבחון ובדיקה מדוקדקת, כולל בדיקת הדמיה באמצעות US. המטרה היא לאתר את האבנים, לזהות את המיקום המדויק שלהם, וכן את גודלם ואת הכמות הקיימת. כל הפרטים הללו חשובים מאוד על מנת להתאים את הטיפול הנכון לפי המצב של המטופל. פעמים התופעה תאותת לראשונה בעווית של כאבים באזור המותן, פעמים בהתפרצויות של כאבים דוקרים ולעיתים עוד לפני שיהיו כאבים, יהיו סימנים אחרים כמו דם בשתן. סימפטומים אלו תמיד יובילו לבירור לעומק כדי לבחון את מצב החולה, את התופעה ואת היקפה, ובהתאם לכך את הטיפול הנכון והמתאים ביותר.

האם חשוב לבדוק זאת?

באופן כללי אדם שאין לו רקע של אבנים בכליות והוא אינו סובל מכאבים כלל, לא אמור לחשוש להימצאותם של אבנים בכליות. ולכן הוא לא יופנה לבדיקות והוא לא אמור לחשוב על כך ולא לפחד שמא ואולי מתרחש דבר מה בגופו. מחקרים מוכיחים כי יש קשר הדוק בין חרדות, מחשבות על מחלות והתרחשותן בפועל. לכן אם אין סיבה לחשש, לא כדאי לחשוב על רעיונות שכאלו. אבל במידה ויש סיבה כזו או אחרת, ואתם סבורים שמא ואולי יש לכם אבנים בכליות, יהיה נכון לפנות לבירור מקצועי. וזאת כדי לזהות מה אכן מתרחש בתוך גופכם, האם יש אבנים שמצריכים טיפול, ואם כן מהו הטיפול הנדרש.

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להצליח עם נשים – עושים זאת בקלות
עבור רבים איך להצליח עם נשים זהו לא דבר מובן מאליו. הם חוששים מדחייה ומכך שאין להם את היכולת הדרושה...
קרא עוד »
אפר 04, 2022
עוגות מעוצבות ליום הולדת
יום הולדת – חגיגה נחמדת. כיצד חוגגים את היום הזה? עוגת יום הולדת היא ללא ספק חלק מהעניין. אם פעם עוגת...
קרא עוד »
ספט 07, 2020
מה צריך לקחת בחשבון כשמוציאים ויזה להודו?
אתם זקוקים לשינוי? התואר הראשון כבר מאחוריכם ועכשיו מבחינתכם זה הזמן לעצור לרגע את מרוץ החיים? אם כך,...
קרא עוד »
מרץ 17, 2021