גיטרות קלאסיות

בין אם אתם מתחילים לנגן על גיטרה, או שאתם מנגנים כבר שנים ומעוניינים להרחיב את הרפרטואר שלכם ולכלול גיטרה קלאסית, מציאת הגיטרה הקלאסית המושלמת לסגנון ולצרכים שלכם, יכולה להיות לא הכי פשוטה (אלא אם פניתם אל בית המוסיקה).

גיטרות קלאסיות 

לכל אחד יש נטיות שונות כלפי גוון, סוג עץ, רמת הקרנה, סגנונות גיטרה, סביבות נגינה ואסתטיקה שישפיעו על בחירתו. אבל יש מאפיינים חיוניים שתצטרכו לחפש אם אתם קונים כלי למתחילים או גיטרה קונצרט יוקרתית.

בילינו מספר שעות בחיפוש אחר אפשרויות הגיטרה הקלאסית הרבות, שקלנו את הגורמים הנלווים לבחירת כלי נגינה איכותי, ושאלנו מומחים אקוסטיים אחרים להמלצות מעולות.

מתחילים או וותיקים? 

אם אתם חדשים בנגינה בגיטרה, חשוב שתוודאו שאתם בוחרים את סוג הגיטרה המתאימה לסגנון הנגינה הרצוי לכם. לא כל הגיטרות האקוסטיות זהות. למעשה, ישנם שני סוגים עיקריים של גיטרות אקוסטיות: גיטרות קלאסיות עם מיתרי ניילון וגיטרות אקוסטיות עם מיתרי פלדה.

חשוב מאוד שתבינו את ההבדל כי יש להם שימושים שונים בתכלית. אם תנגנו בגיטרה קלאסית כמו אקוסטית, אתם עלולים לגרום לה לנזק חמור.

איך להבדיל בין גיטרה קלאסית לבין אקוסטית מיתר פלדה? 

ראשית, לוח הלחיצה של גיטרה קלאסית הוא הרבה יותר רחב מזה של האקוסטית. לרוב, לוח לחיצה בגיטרה קלאסית, יחסר את סימוני הנקודה או השיבוץ לאורך לוח האצבעות הנפוצים בגיטרות אקוסטיות.

שנית, צורת הגוף של גיטרה קלאסית נוטה להיות מאוד סימטרית, יהיה יוצא דופן לראות חתכים המאפשרים גישה לתווים גבוהים יותר (אם כי יש כמה גיטרות קלאסיות מודרניות שיש להן עיצוב חתוך).

גיטרות אקוסטיות נמצאות לרוב בצורת דרדנוט גדולה משמעותית, כאשר עיצובים חתוכים הם בחירה פופולרית מאוד ואנחנו, כמובן, ממליצים עליהם.

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לקראת פסח – מהם פתרונות האחסון שיעשו לכם סדר?
אם אתם מרגישים שהבלגן סביבם שובר שיאים ואתם רוצים לעשות סדר, אתם לא היחידים. כאשר מתקרבים לאביב ופסח...
קרא עוד »
מרץ 20, 2022
טיפים חיוניים לבחירת מעצב הפנים העסקי הנכון
כאשר אוצרים את האסתטיקה של חלל עסקי, מעצבי פנים מחזיקים בכוח להפוך את היומיומי למפואר. עם זאת, עם...
קרא עוד »
נוב 12, 2023
מכירת רכבים לפירוק – כיצד מתנהל התהליך?
אנו יכולים לראות שתהליך מכירת המכוניות אינו שונה כל כך מתהליך קנייתן. קונה הולך לסוכנות, עושה נסיעת...
קרא עוד »
אוג 01, 2022