רעיונות ליצירה למבוגרים

רעיונות ליצירה למבוגרים

מבוגרים רבים מחפשים לשעות הפנאי שלהם אמצעי תעסוקה שונים אשר יאפשרו להם לנצל את הזמן הפנוי באופן מיטבי. אחד מאמצעי התעסוקה האלו הם ערכות יצירה. חנויות יצירה רבות מציעות מבחר גדול של יצירות שמתאימות לגיל בוגר יותר ולאו דווקא לילדים מתוך הבנה שגם אנשים מבוגרים יכולים ליהנות מיצירת כפיים.

אין ספק כי הדעה הרווחת היא שעבודות יד מיועדות בעיקר לילדים, ומכאן גם הטעות שיצירות הן דבר ילדותי שאינו מתאים לגיל מבוגר, אבל זה ממש לא נכון. אנשים מבוגרים יכולים ליהנות מיצירות ממש כמו ילדים צעירים וההוכחה הכי חזקה לכך היא הכמות הגדולה של ערכות יצירה למבוגרים שנחטפת מהמדפים בחנויות היצירה.

יצירה למבוגרים בשביל לשמור על המוטוריקה 

ילדים בגיל צעיר הינם בעלי יכולות מוטוריות מפותחות מכיוון שהם משחקים הרבה במשחקי הרכבה ובנייה, מציירים הרבה, גוזרים ומפעילים את הידיים. כל הפעולות הללו מתחזקות את המוטוריקה שלהם ומאפשרת להם להישאר גמישים ולבצע פעולות יום יומיות הדורשות יכולות גבוהות מבחינה מוטורית. מה שאין כן אצל מבוגרים, שמבלים שעות רבות בעבודה כמו חינוך, עבודה פיזית או עבודה מול מחשב, ואין להם שום עיסוק שמאפשר לשמר את היכולות המוטוריות שלהם. על כן ישנו יתרון גדול ליצירות שמיועדות למבוגרים והוא האפשרות של שמירה על המוטוריקה.

אילו יצירות מתאימות למבוגרים?

יש יצירות רבות שמתאימות למבוגרים כמו למשל יצירת תמונות יהלומים, ערכות רקמה ליצירת תמונות, פאזלים גדולים ומרובי חלקים, חוברות צביעה אקריליק מסוגים שונים ועוד. למעשה, העיקרון של ערכות יצירה למבוגרים הינו זהה כמו העיקרון עליהם מתבססים ערכות היצירה לילדים ולעיתים מדובר אף בשימוש באותם חומרי יצירה, אך העבודה באותן ערכות משתנה לפי הגיל של קהל היעד עבורו הן מיועדות.

> הכירו את המותג AMSTARDAM צבעי אקריליק

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אוהבים לישון בכנרת – קבלו 5 טיפים שיעשו לכם חוויה שונה
מי שטעם פעם את החוויה של נופש על שפת הכינרת, כבר לא מנסה משהו אחר. החוויה הייחודית והאטרקציה המדהימה...
קרא עוד »
ינו 21, 2019
תמונות קנבס – כל מה שצריך לדעת
מתעניינים לגבי תמונות קנבס? בכתבה הבאה תמצאו את התשובות לכל השאלות שיש לכם בנושא. מה זה תמונות...
קרא עוד »
אוק 16, 2021
מכובע גרפיטי מתנה מדליקה לסוף שנה
סוף השנה כבר הגיע? הנה חלפה לה עוד שנה ויכול להיות שנפל עליכם עכשיו לדאוג למספר של מתנות לכבוד האירוע....
קרא עוד »
מרץ 01, 2021