סימנים שהכלב או החתול שלכם נדבקו בפרעושים – קידום רויאלפט

טיפול בפרעושים לכלב וחתול

אימוץ כלב או חתול הוא משימה תובענית אשר דורשת השקעת זמן רב ותשומת לב לקבועה לבעל החיים המאומץ. הוא הופך לכמעט בן משפחה ודורש תשומת לב קבועה וכן האכלה ותנאים בסיסיים של איכות חיים. חובה עליכם גם לדאוג למצבו הבריאותי ולמנוע מחלות והפרעות אחרות לבריאות תקינה. אחת הבעיות המאפיינות כלבים וחתולים היא הימצאות פרעושים אשר מציקים להם וגורמים לגירודים. הסכנה המרכזית בפרעושים וקרציות היא העברת מחלות ופגיעה ממשית בבריאותם של הכלבים והחתולים ולכן יש להגיב במהירות ולפעול נגד הפרעושים מהר ככל האפשר. סיום עונה ושינויים במזג האוויר מגבירים את כמות הפרעושים המעופפים ומגדילים את הסיכוי להטרדות מצידם. איתור הפרעושים אפשרי כאשר מתעורר חשד לנוכחותם. במקרה כזה צריך להביט לתוך הפרווה וגם לחפש סימנים להפרשות של הפרעושים. התנהגות עצבנית של הכלב הוא החתול יכולה לעורר חשד שהוא אכן סובל מפרעושים והגבר משפיע לרעה על מצב רוחו.

 

גירודים כאלה עלולים להוביל להופעת פצעים ודימומים ואף להידרדות קשה במצב הכלב או החתול. הפרעושים עלולים לגרום גם לאיבוד דם, אלרגיות והפצת מחלות זיהומיות. הנזק לא מסתיים אצלם והפרעושים (וגם קרציות) עלולים להפיץ מחלות ולהדביק את בני הבית. התמודדות עם הופעת הפרעושים כוללת פנייה למספרת כלבים וחתולים, וגם שימוש בתכשירים מיוחדים, כמו תרסיסים אבקות, שמפו ועוד. יש להימנע משימוש בחומרים מזיקים לבריאות ומומלץ להתייעץ עם וטרינר לפני הטיפול. תוכלו ליצור קשר עם וטרינר בנושא זה דרך אתר https://royalpet.co.il/

 

ניקיון קבוע בבית יפחית את הסיכוי להידבקות של הכלב או החתול  בפרעושים. לכן יש להקפיד על ניקוי החדרים מדי שבוע, ובעיקר לשים דגש על אזור השינה של הכלב או החתול. במצבים מסוימים עדיף לעשות הדברה ולהתייעץ עם איש מקצוע בעל ניסיון – לפני שהוא יעשה את העבודה. הזנחת הטיפול בעניין עלולה להוביל לתוצאות חמורות ולפגיעה ממשית במצבם הבריאותי של הכלב או החתול שלכם (או שניהם). פרעושים גורמים פעמים רבות גם להידבקות בתולעים ווטרינר מוסמך יידע לתת לכם חוות דעת לגבי חומרים מומלצים להדברת נגע התולעים.  

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור טבעת אירוסין בתקציב מועט?
אין ספק כי טבעת אירוסין מהווה את אחד הצעדים החשובים ביותר, עבור כל מי שמעוניין להציע נישואין לבת הזוג...
קרא עוד »
מרץ 06, 2021
סיפורים לפני השינה
סיפור הוא הליבה של כל תוכן. סיפור הוא נרטיב המתאר אירוע, אדם או חפץ. זה יכול להיות קצר או ארוך. סיפור...
קרא עוד »
יונ 16, 2022
מה מעניקים במתנה לעובדים?
מתנה מרגשת יכולה לבנות גשר ביניכם ובין העובדים שלכם – גם כשכל אחד מכם נמצא בכותלי ארבעת הקירות שלו....
קרא עוד »
אפר 22, 2022