סימנים שהכלב או החתול שלכם נדבקו בפרעושים – קידום רויאלפט

טיפול בפרעושים לכלב וחתול

אימוץ כלב או חתול הוא משימה תובענית אשר דורשת השקעת זמן רב ותשומת לב לקבועה לבעל החיים המאומץ. הוא הופך לכמעט בן משפחה ודורש תשומת לב קבועה וכן האכלה ותנאים בסיסיים של איכות חיים. חובה עליכם גם לדאוג למצבו הבריאותי ולמנוע מחלות והפרעות אחרות לבריאות תקינה. אחת הבעיות המאפיינות כלבים וחתולים היא הימצאות פרעושים אשר מציקים להם וגורמים לגירודים. הסכנה המרכזית בפרעושים וקרציות היא העברת מחלות ופגיעה ממשית בבריאותם של הכלבים והחתולים ולכן יש להגיב במהירות ולפעול נגד הפרעושים מהר ככל האפשר. סיום עונה ושינויים במזג האוויר מגבירים את כמות הפרעושים המעופפים ומגדילים את הסיכוי להטרדות מצידם. איתור הפרעושים אפשרי כאשר מתעורר חשד לנוכחותם. במקרה כזה צריך להביט לתוך הפרווה וגם לחפש סימנים להפרשות של הפרעושים. התנהגות עצבנית של הכלב הוא החתול יכולה לעורר חשד שהוא אכן סובל מפרעושים והגבר משפיע לרעה על מצב רוחו.

 

גירודים כאלה עלולים להוביל להופעת פצעים ודימומים ואף להידרדות קשה במצב הכלב או החתול. הפרעושים עלולים לגרום גם לאיבוד דם, אלרגיות והפצת מחלות זיהומיות. הנזק לא מסתיים אצלם והפרעושים (וגם קרציות) עלולים להפיץ מחלות ולהדביק את בני הבית. התמודדות עם הופעת הפרעושים כוללת פנייה למספרת כלבים וחתולים, וגם שימוש בתכשירים מיוחדים, כמו תרסיסים אבקות, שמפו ועוד. יש להימנע משימוש בחומרים מזיקים לבריאות ומומלץ להתייעץ עם וטרינר לפני הטיפול. תוכלו ליצור קשר עם וטרינר בנושא זה דרך אתר https://royalpet.co.il/

 

ניקיון קבוע בבית יפחית את הסיכוי להידבקות של הכלב או החתול  בפרעושים. לכן יש להקפיד על ניקוי החדרים מדי שבוע, ובעיקר לשים דגש על אזור השינה של הכלב או החתול. במצבים מסוימים עדיף לעשות הדברה ולהתייעץ עם איש מקצוע בעל ניסיון – לפני שהוא יעשה את העבודה. הזנחת הטיפול בעניין עלולה להוביל לתוצאות חמורות ולפגיעה ממשית במצבם הבריאותי של הכלב או החתול שלכם (או שניהם). פרעושים גורמים פעמים רבות גם להידבקות בתולעים ווטרינר מוסמך יידע לתת לכם חוות דעת לגבי חומרים מומלצים להדברת נגע התולעים.  

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור בית דפוס בתלפיות
זקוקים לעבודות דפוס באופן קבוע או חד פעמי? בחירת בית דפוס בתלפיות, איכותי וטוב תשפיע מאד על התוצאות...
קרא עוד »
דצמ 09, 2020
ג'יגולו – האם יש עדיין דבר כזה?
הסרט 'ג'יגולו אמריקאי' שיצא לאקרנים אי שם בשנות ה80 של המאה העשרים הפך בשנות מיד ללהיט, משום שהוא עסק...
קרא עוד »
פבר 22, 2022
רעיונות למתנות לבת מצווה
בת מצווה היא אבן דרך חשובה בחייה של ילדה יהודייה. זוהי חגיגה של התבגרותה והפיכתה לאישה בעיני היהדות....
קרא עוד »
אוק 19, 2022