לימוד נגינה בהרכבים (אנסמבל) – למה זה חשוב?

לימוד נגינה בהרכבים

עיבוד קול הוא אחד התפקידים הקשים ביותר של המוח האנושי. המשימה כוללת מספר מערכות מוחיות שצריכות להיות מסוגלות להגיב במיקרו-שניות. לאורך ההיסטוריה של ההתפתחות האנושית, היה חשוב להישרדות להיות מסוגלים לזהות באופן מדויק ומדויק את הצליל של זרד מצליף או עלה מכווץ כשחשוך. לימוד נגינה בהרכבים (אנסמבל) מפתח את היכולות של האדם.

יכולת זו לעבד ביעילות רצועות צלילים בעלות יכולת שפה וקריאה וגם היא המפתח ליצירת מוסיקה. כדי להבין את השפה, ילד צריך להגיב באופן עצבי לצלילי אותיות במהירות מהירה. ילדים המתמודדים עם יכולת זו יתקשו לשמוע את ההבדל בין צלילים דומים כמו / ba / ו- / ga /. וזו רק אחת מתוך מספר כישורי שמיעה הנדרשים לילדים להתמודד עם מורכבות השפה.

כשאנחנו עושים מוזיקה, אנחנו צריכים להיות מסוגלים להבחין בין תווים ולא אותיות ולהשתמש בהם ליצירת אקורדים, השמעת מידות ושירים מלאים הדומים לאופן שבו אנו מפתחים מילים, משפטים ופסקאות. עלינו גם לעקוב אחר דפוסי הקצב ולבחור את צליל הכלי או הקול שלנו מהצלילים האחרים סביבנו.

תשומת לב וזיכרון

התלמידים נהנים גם אם זמן התגובה השמיעתי שלהם מהיר ואם הם יכולים לזכור מידע שמיעתי. תשומת הלב של התלמיד תאבד אם הם עדיין מתרכזים במשפט הראשון של ההסבר של המורה ומתגעגעים למשפט השני או השלישי. זו גם בעיה אם הם לא זוכרים מה אומרים להם. ברוב התלמידים, הכשרה במוזיקה מספקת שיפור מצוין בתחומים אלה.

חשיבות של תרגילי קצב באנסמבל

אחד מתחומי הלימודי מוזיקה החדשים והמרגשים שלנו מתמקד בקצב. המוח עושה מקצבים משלו באמצעות פעימות חשמליות שיכולות להיות איטיות או מהירות. היא תייצר פעימות בין פעימות שמיעה כדי לסייע בקביעת קצב באותה צורה שאפשר להוסיף למקצבי התופים פעימות חזרה של הערה שמינית. יכולות אלה עוזרות למוח לעקוב אחר דפוסי הדיבור וגם מאפשרות לנו לדעת אם מוזיקה נמצאת על הקצב או לא.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ויזה למרוקו

המטרה העיקרית של הויזה למרוקו היא לאפשר לתיירים וליוצאים לבקר במדינה. תהליך הוויזה הוא פשוט מאוד, וניתן להשלים אותו תוך מספר שעות. זוהי דרך מצוינת

קרא עוד »

פורץ מנעולים בבאר שבע

דרושים מנעולנים לפתיחת דלתות וחלונות בבאר שבע. ישנם מנעולנים רבים שאין להם את הכישורים הנדרשים לפתיחת דלת או לתיקון מנעול שבור. כיצד ניתן לבחור את

קרא עוד »

ספורט לנשים בהריון

ההריון הוא פרק זמן בו הגוף של האישה עובר שינויים גדולים. במהלך תקופה זו, האישה לא רק פעילה פיזית אלא גם ממוקדת נפשית בהריון שלה.

קרא עוד »