ברכת השחר

ברכת השחר ביהדות נקראת גם תפילת שחרית. הוא נקרא בכל בוקר עם עלות השחר וערב עם הדמדומים.

המסורת היהודית מורה כי ברכת השחר נאמרת כאשר אנו מתעוררים לראשונה ובסוף היום לפני השינה. הברכה מכירה בכך שגם הבוקר וגם הערב ניתנים לנו על ידי אלוהים, וזו דרך לכבד אותו ברגעים אלו. . רבותינו לימדו אותנו, "כשהשמש זורחת בבוקר, זה כאילו כל הבריאה מודה לה' על מתנותיו". ברכה זו מציעה דרך פשוטה להודות לאלוהים על היופי והשפע של עולמנו. . הברכה המסורתית לשחר מגיעה מפרשת המשלי (חלק התורה שקוראים ביום הראשון של ראש השנה). כתוב בו: "ברוך אתה ה' אדוננו מלך העולם הבורא בעולמו מה שבא לו. ברוך אתה בעצרתך, ברוך אתה בממלכתך, ברוך אתה בעוז ובטובך".

הברכה מתחילה בתפילת הודיה לה' על הלילה שחלף ועל שובו של האור. לאחר מכן הוא ממשיך ומבקש שאלוהים יעניק לנו יום חדש, נקי מחטא, ויאפשר לנו ליהנות ממנו בשלום. ושלווה. "שמור, אנו מתחננים בפניך, כל הלילה הזה את חיינו מכוח החושך הרשע ומכל הרע שעלול לאיים עלינו במהלך היום; תן למלאך הקדוש שלך להיות איתנו ולהגן עלינו בנוכחותו. ויברך בעצמו את המזון הזה לשימושנו שעשה אותו למחייתנו; דרך ישוע המשיח בנך שחי וממלוך איתך באחדות רוח הקודש, אלוהים, עולם ללא קץ. אָמֵן.

ברכת השחר היא תפילה יהודית הנאמרת עם עלות השחר. אומרים שתפילה זו נאמרה לראשונה על ידי משה בתורה. אומרים שתפילה זו נאמרה לראשונה על ידי משה בתורה. התפילה מתחילה במילים "שיר הלל" ומסתיימת ב"בטובך יברך אותנו ואת כל ישראל". שלוש הברכות נקראות "שמע ישראל" שפירושו "שמע הוי ישראל".

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפול פסיכולוגי לילדים – איך נדע לזהות את המטפל הנכון?
הבעיה העיקרית בטיפול פסיכולוגי בילדים היא שהוא אינו מובן היטב ואין יותר מידי מידע על טיפול כזה, אבל...
קרא עוד »
יונ 30, 2022
ללמוד QA לבד – איך לעשות את זה?
רוצים להתחיל ללמוד QA לבד? אתם יכולים לעשות את זה בקלות אם רק תבחרו בקורס איכותי באינטרנט. אפשר למצוא...
קרא עוד »
יול 13, 2021
טיפול prp לשיער מחיר – מה העלות הצפויה?
שואלים את עצמכם בכל הנוגע אל טיפול prp לשיער מחיר? אם אתם מתכוונים לעבור את הטיפול הזה בארץ, העלות...
קרא עוד »
יול 10, 2021