ברכת השחר

ברכת השחר ביהדות נקראת גם תפילת שחרית. הוא נקרא בכל בוקר עם עלות השחר וערב עם הדמדומים.

המסורת היהודית מורה כי ברכת השחר נאמרת כאשר אנו מתעוררים לראשונה ובסוף היום לפני השינה. הברכה מכירה בכך שגם הבוקר וגם הערב ניתנים לנו על ידי אלוהים, וזו דרך לכבד אותו ברגעים אלו. . רבותינו לימדו אותנו, "כשהשמש זורחת בבוקר, זה כאילו כל הבריאה מודה לה' על מתנותיו". ברכה זו מציעה דרך פשוטה להודות לאלוהים על היופי והשפע של עולמנו. . הברכה המסורתית לשחר מגיעה מפרשת המשלי (חלק התורה שקוראים ביום הראשון של ראש השנה). כתוב בו: "ברוך אתה ה' אדוננו מלך העולם הבורא בעולמו מה שבא לו. ברוך אתה בעצרתך, ברוך אתה בממלכתך, ברוך אתה בעוז ובטובך".

הברכה מתחילה בתפילת הודיה לה' על הלילה שחלף ועל שובו של האור. לאחר מכן הוא ממשיך ומבקש שאלוהים יעניק לנו יום חדש, נקי מחטא, ויאפשר לנו ליהנות ממנו בשלום. ושלווה. "שמור, אנו מתחננים בפניך, כל הלילה הזה את חיינו מכוח החושך הרשע ומכל הרע שעלול לאיים עלינו במהלך היום; תן למלאך הקדוש שלך להיות איתנו ולהגן עלינו בנוכחותו. ויברך בעצמו את המזון הזה לשימושנו שעשה אותו למחייתנו; דרך ישוע המשיח בנך שחי וממלוך איתך באחדות רוח הקודש, אלוהים, עולם ללא קץ. אָמֵן.

ברכת השחר היא תפילה יהודית הנאמרת עם עלות השחר. אומרים שתפילה זו נאמרה לראשונה על ידי משה בתורה. אומרים שתפילה זו נאמרה לראשונה על ידי משה בתורה. התפילה מתחילה במילים "שיר הלל" ומסתיימת ב"בטובך יברך אותנו ואת כל ישראל". שלוש הברכות נקראות "שמע ישראל" שפירושו "שמע הוי ישראל".

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מפת גירוד – איזה כיף זה
גירוד מפה היא דרך לגלות במה אתה טוב ומה אתה נהנה לעשות. זה עוזר לך לעקוב אחר הכישורים ותחומי העניין...
קרא עוד »
יונ 17, 2022
מזון לכלבים נטורל אנד דלישס – למה משתלם לקנות סוג זה של מזון
כשאנחנו רוכשים מזון לכלבים, בין אם זה לגור צעיר ובין אם זה לכלב בוגר או מבוגר, באופן טבעי, אנחנו צריכים...
קרא עוד »
מרץ 17, 2020
מה לשקול לפני בחירת מוצרי ספורט ותרגילים
בין אם אתה ספורטאי ותיק או רק מתחיל את מסע הכושר שלך, בחירת מוצרי הספורט הנכונים ותכנון התרגילים שלך...
קרא עוד »
מאי 07, 2024