משחקי חשיבה – למה הם כל כך חשובים

גנג'ה

קובייה הונגרית ברמות שונות, דומינו, פאזלים, משחקי קובייה, משחקי קופסא, לוחות מאתגרים, משחקי מתכת שצריך להפריד ושאר אתגרים: כולם משחקים שמעוררים את המחשבה אותם ניתן לרכוש און ליין. 

כיום אפשר למצוא בחנויות מגוון רחב של מוצרים כגון: סגור קופסא, לידו, גנג'ה קשה קלה ובינונית , דומינו, בריקדה, שולחן ביליארד קטן ושאר פריטים. עוד ניתן למצוא משחקים קופסא ועץ כמו: אחרון חביב, אין מוצא, דמקה סינית, איקס עיגול, פלונטר, ריברסרי. 

גם עבור פעוטות שי אתגרים כגון: פאזל פיל, פאזל משאית, קוביות בנייה, פאזל רכבת וכדומה – כל אתה מחשבים משחקי חשיבה חשובים במיוחד לפעוטות, ילדים, בני נוער ומבוגרים. אבל מדוע הם כל כך חשובים? הנה כמה סיבות: 

בניית תאים אפורים

שימוש במשחקי חשיבה קשים מפתח מאד את המוח. העבודה, הריכוז, הדרישה להפעיל מחשבה וזיכרון – כולם חשובים גם לפעוטות וגם לאנשים בגיל השלישי. אתגרים כאלה מתאימים לכל הגילים וסוגי האוכלוסיות. 

עבודה על הזיכרון

כאשר אנו בוחרים משחק חשוב שהוא יפעיל את הזיכרון. לילדים קטנים חשוב לעבור על היכולת לזכור ולקשר בין פריטים בעוד שגם קשישים או אנשים מעל גיל 35 חייבים לעבוד על הזיכרון שלהם. 

פיתוח יכולות וקואורדינציה

עבודה בשיתוף פעולה תוך ויסות אלמנטים היא כזאת שקורית כשאנו מפעילים את המחשבה ואת הגוף. כשאנו בוחרים פריטים מאתגרים אנו עובדים על קואורדינציה בכול הכוח. 

פחות משחקי מחשב ומסכים

מי שיבחר לשחק ממש כמו פעם עם משחקי עץ, קופסא, לוחות וכדומה ייהנה מפחות זמן מול המסכים והמחשב ויוכל לגבש את כל המשפחה לבילוי כיפי מאתגר ומפתח. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: