האם מומלץ לעשות התעמלות בהיריון?

בכל קיץ שמגיע את אומרת לעצמך שהנה הרגע לעשות ספורט וקצת להזיז את הגוף, אבל בכל פעם את דוחה זאת מסיבות שונות – כמו עכשיו שגילית לשמחתך הריון שמתפתח ברחמך, ולכן את שוקלת לדחות את האימונים הגופניים לאחר הלידה. ידוע שלספורט יש שלל יתרונות בריאותיים חשובים, ולכן לכל אדם מומלץ לעשות אותם על פי היכולות שלו, שזה אומר גם לך ולכל אישה אחרת שנמצאת בהריון.

אז כדי שתוכלי להבין קצת יותר לעומק האם מומלץ לעשות התעמלות בהיריון, הכנו עבורך את המאמר הנוכחי שעוסק בכל הדברים שחשוב לדעת על ספור וכושר גופני במהלך היריון.

דברים שלא סיפרו לך על התעמלות בהיריון

אישה בהיריון נמצאת במצב רגיש, הן פיזי והן הורמונלי, אך אין זה אומר כי אסור לה לעשות התעמלות בהיריון – ההיפך הוא הנכון! לכל אישה הרה מומלץ (ואפילו מאוד) לעשות ספורט, כיוון שהאימונים יסייעו לשמור על משקל גוף תקין, יפחיתו בצורה משמעתית כאבים ומיחושים כמו כאבי בטן ושרירים, יסייעו מאוד בפעילות תקינה של מערכת העיכול וגם יפחיתו עד ימנעו בצקות ברגליים וישפרו את איכות השינה בלילה.

ספורט הוא פעולה בריאה וחשובה, ולכן היא מומלצת גם בהיריון – רק חשוב להתייעץ קודם כל עם הרופא בנוגע לסוג האימונים שמתכוונים לעשות, במיוחד אם מדובר על היריון בסיכון או קיים עבר של הפלות.

למה אימוני יוגה מומלצים לנשים בהריון?

יש מגוון אימונים ותרגילי ספורט שמומלצים לנשים בהיריון, ביניהם גם תרגילי יוגה בהיריון. תרגילים אלו יסייעו לנשים הרות להצליח להתמודד עם המשקל הרב שהן נושאות, וגם לתרגל נשימות לצורך הרפיית שרירים ומתח הנלווים בתקופה זו, אותם הן יוכלו לתרגל במהלך הלידה עצמה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פסילה מנהלית

כאשר מזכירים את המונח של פסילה מנהלית, למעשה מתכוונים לאותם מקרים בהם נהגו ללא רישיון. אחד המקרים בהם פסילה מנהלית קורת היא כאשר קצין משטרה

קרא עוד »