איך שיעורי שחייה לילדים עוזרים להתפתחות הילד?

child-1850153_640

במדינת ישראל, מרבית הילדים לומדים לשחות בגילאים מוקדמים, יש להם את כל הכישורים והיכולות לכך. אולם חשוב לדעת, למעט העובדה שהילדים לומדים את ענף השחייה, הם גם מסייעים להתפתחות הילד.

באיזה גיל אפשר להתחיל לשחות?

שיעורי שחייה מתאימים גם לתינוקות וגם לפעוטות, אולם מרבית הילדים לומדים לשחות בגיל 5 או 6. לימודי שחייה אלה מותאמים על הצד הטוב ביותר כאשר מדובר בפרמטרים כגון יכולותיו של הילד – רגשיות, יכולות קוגניטיביות, על פי המצב המוטורי ויכולותיו הפיזיות. כלומר שיעורי שחייה לילדים מותאמים להם בהתאם לגילם.

יתרונות שיעורי שחייה בגילאים מוקדמים

שיעורי שחייה לילדים עוזרים להתפתחות הילד, כל ילד והקצב שלו, ישנם ילדים מחוסרי ביטחון עצמי, לאחר שילמדו לשחות ביטחונם העצמי יעלה פלאים. כאשר ההורים רושמים את ילדיהם ללימודי שחייה, יש לדעת להתאים אותם לגילאי הילדים, ואף קיימים שיעורי שחייה לתינוקות ופעוטות. 

לימודי שחייה שהם גם חוויה נהדרת

במהלך שיעורי השחייה, במיוחד כאשר מדובר בפעוטות, ישמיעו להם שירים, ישלבו משחקים וככל שהילד מבוגר יותר הוא יוכל להתמודד עם קשיים. בסופו של דבר שריריו יתחזקו ויתפתחו, ואפשר גם לצפות בשיפור מרשים בתחום היכולת הפיזית. להמשך קריאה בנושא קורס שחייה לילדים

מדוע שיעורי שחייה כה חשובים לילדים?

ההמלצה על שיפור היכולות הפיזיות והמנטליות של ילדים תתרום להם גם לעתיד לבוא. שיעורי שחייה גם מסייעים רבות לילדים הסובלים מטונוס שרירים נמוך, ומחזקים שרירים רבים בגוף כמו חגורת הכתפיים למשל, חיזוק שרירי הזרועות ועוד. 

בנוסף, השיעורים הללו מסייעים להעלאת בטחונות העצמי של הילד, האמון ביכולותיו, שיפור בתחום הקואורדינציה, סיבולת לב ריאה, ועוד, היתרונות הם רבים. לבסוף, חשוב לזכור כי שחייה ושהייה במים יוצרים רוגע, וכמובן, מה יותר כיף מלשחות? למידע נסף בנושא  חוג שחייה לפעוטות בירושלים

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: