מזג אוויר בתל אביב

תל אביב היא עיר השוכנת לאורכה של מישור החוף מה שכמובן הופך אותה להיות עיר שהאקלים שלה מושפע בראש ובראשונה מהים התיכון שמצייד את תל אביב, כיתר ערי המרכז באקלים 'ים תיכוני'. כלומר, אקלים שברוב חודשי השנה מתאפיין בימים חמים, ימים מלאים בשמש, כמו שכל אחד מאיתנו מרגיש על בשרו כמעט בכל יום. בניגוד למה שנהוג להגיד ולאופן בו הלחות התל אביבית מוצגת, מדובר בסופו של יום על מזג אוויר די מאוזן באופן יחסי, שכן אנחנו מדברים על עיר שנהנית, בין היתר משפע של רוחות המגיעות אליה מכיוון מישור החוף, מה שתורם, בין היתר לכך שמזג האוויר בתל אביב הוא אמנם גבוה, אמנם מלא בלחות, אבל יש רוח שמקלה במידה מסוימת על עומס החום. 

מעבר לכך, העובדה כי מדובר על עיר השוכנת לחופו של הים התיכון מציידת את תל אביב בעוד אלמנט אחד משמעותי, מדובר על עיר שבחודשי החורף באמת יכולה להיות מושפעת מגשמים עזים שניתחים עליה, מה שמביא הרבה פעמים להצפות ולאירועים לא פשוטים שכבר היו מנת חלקה של העיר בעבר. 

מזג האוויר בתל אביב בימי החורף

כאמור, לא רק גשמים עזים הם מנת חלקה של העיר הלבנה כי אם, בין היתר, בחודשי החורף אנחנו בהחלט יכולים להיות עדים לירידה דרמטית בטמפרטורות המקבלות רוח גבית שמגיעה מהים. בימי החורף הטמפרטורה הנמוכה ביותר שנמדדה הגיעה עד 9 מעלות לערך ופחות מזה. 

מזג האוויר בימי הקיץ

בימי הקיץ החמים אנחנו בהחלט יכולים לראות מקרים של מזג אוויר בתל אביב עם עליה חדה בטמפרטורות המגיעות עד מעל לשלושים מעלות סלציוס. החום הכבד מלווה הרבה פעמים בלחות שמגבירה את תחושת החום במידה ניכרת ומשפיעה על כולם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פסילה מנהלית

כאשר מזכירים את המונח של פסילה מנהלית, למעשה מתכוונים לאותם מקרים בהם נהגו ללא רישיון. אחד המקרים בהם פסילה מנהלית קורת היא כאשר קצין משטרה

קרא עוד »