למה הערת הילד בלילה לשירותים זו שגיאה? ד"ר קובי שגיא עונה

למה הערת הילד בלילה לשירותים זו שגיאה

הורים רוצים לראות את הילד שלהם מצליח. לגלות כי הנה, הוא מתגבר על קשיים ועובר את האתגר הנוכחי שלו בהצלחה. לכן הם נוטים להגיש יד ולעזור על מנת להשיג את המטרה שלהם. אבל בפועל פעולות אלו עשויות להיות מזיקות יותר מאשר מועילות. כי אם נגדיר טוב יותר את המטרה שלנו, נגלה כי לא מדובר על הצלחה ספציפית בעניין מסוים, כי אם על מטרה גדולה ומשמעותית הרבה יותר. והיא לקחת אחריות, לעמוד ביעדים ולהצליח להגשים משאלות באופן עצמי.

המסר של ד"ר קובי שגיא

גם בנושא של הרטבת לילה יש הורים ששוגים ומבצעים דברים שלא נכון ולא כדאי לעשות אותם אומר ד"ר קובי שגיא. אמנם, יתכן והם יגלו בבוקר כי הודות לפעולה שהם עשו הילד קם יבש. אבל זו לא ההצלחה אליה הם מייחלים. כי זו הצלחה מקומית ולא ניצחון קולקטיבי על התופעה של הרטבות לילה. ונסביר: ילד שמרטיב בלילות הוא ילד שצריך לרכוש את היכולת לשמור על סוגרים גם מתוך שנת לילה ערבה ועמוקה. ואת זה הוא יוכל לרכוש כאשר מלוא האחריות על ניקיונו יהיה מוטל על כתפיו בלבד. כי כאשר הורה לוקח אחריות על עצמו, אוטומטית הילד יסיר אותה מעל כתפיו. לכן לא נכון ולא מומלץ להעיר את הילד בלילה ולקחת אותו לשירותים.

ד"ר טל שגיא והתפקיד של הילד

הילד אמור להגיע לשלב בו הוא מתעורר מעצמו והולך לשירותים מתוך אחריות אישית מסביר ד"ר טל שגיא. הרי ההורה לא באמת יכול להיות אחראי על הנושא. הוא לא יהיה לצד הילד לאורך זמן כדי להעיר אותו להזכיר לו ללכת לשירותים… לכן עלינו למצוא דרך לעזור לילד לשאת את האחריות האישית שלו על הכתפיים, בלי שנישא אותה יחד אתו. ואת זה אפשר לעשות באמצעות שיטות שונות שנועדו לטפל בתופעה של הרטבת לילה.

מהי השיטה המומלצת?

לד"ר קובי שגיא יש שיטה מומלצת ומוצלחת מאוד שיוצאת מנקודת הנחה שלכל ילד יש יכולת בסיסית למור על עצמו יבש גם מתוך שינה. במהלך הטיפול נעזור לילד לשפר את היכולת הזו ולרכוש אמון כי גם הוא מסוגל.

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ציוד למספרות – מה חשוב לדעת?
ציוד למספרות הוא חלק חשוב מאוד בחיי היומיום של אנשים. הם משמשים כדי לגרום לשיער שלנו להיראות יפה...
קרא עוד »
נוב 21, 2022
תופים אלקטרוניים – כלי נגינה ייחודי
רוצים ללמוד נגינה על כלי חדש ומתלבטים במה לבחור? תופים אלקטרוניים עשויים להתברר כאופציה לא רעה בכלל....
קרא עוד »
ספט 01, 2021
שליטה באמנות תכנון אירועים: 3-8 תובנות חיוניות לאירועים בלתי נשכחים
כשזה מגיע לתזמור אירועים מוצלחים, שילוב של מומחיות ויצירתיות הוא המפתח ליצירת חוויות בלתי נשכחות....
קרא עוד »
ספט 27, 2023