איך מחשבים תשואה על נכס?

אנשים רבים בוחרים להשקיע דווקא בנדל"ן. לא לחינם רבים עושים זאת, השקעה נכונה בנדל"ן עשוי להניב לכם תשואה רווחית מאוד. אבל כדאי לדעת שריבם מאוד מאלה שמשקיעים בנדל"ן אינם לומדים על כך מספיק, לכן הם גם לא מרוויחים כמו שהם תכננו או יותר גרוע מכך – מפסידים.

איתור נדל"ן

על מנת להשקיע בנדל"ן בצורה נכונה, חשוב ללמוד על כך מעט. לאתר את המקומות הנכונים, מקומות בעלי פוטנציאל גבוה לעליית ערך הנכס, כמו כן איתור דירות מבוקשות לשכירות בעלות תשואה רווחית יחסית להשקעה, הוצאות הכרוכות בהשקעה שלכם, רישום במנהל מקרקעי ישראל , ענייני מיסוי, כמו כן כיצד תמקסמו את הפוטנציאל הנדלנ"י.

לא פחות חשוב מכך: חשוב להיזהר מנפילות בעסקאות קטנות שנועדו לכישלון מהרגע הראשון.

חישוב תשואה

אז איך מחשבים תשואה על נכס? איך נדע האם משתלם להיכנס לזה? רבים מחשבים תשואה על נכס באופן הבא: דמי השכירות אותם דורשים עבור נכס זה מחולק לשווי הדירה. כדאי לדעת כי צורת חישוב זו אינה מושלמת מכיוון שאין בחישוב זה את ההוצאות הכרוכות בתיחזוק הדירה. כמו כן חישוב זה אינו לוקח בחשבון את עליית הערך של הדירה מידי שנה.

עליית ערך

כך מחשבים תשואה על נכס בצורה נכונה: חישוב תשואה שנתית. בחישוב זה אתם משקללים את כל נתוני הדירה ואת כל העלויות הכרוכות בתחזוק הדירה וכדו'. יש לכלול גם את ההוצאות הנלוות כמו מס רכישה, ההוצאות שעליכם לשלם עבור הכנת הדירה להשכרתה, תשלום למתווך, תשלום לעורך דין, מס על גביית שכר הדירה, תשלומי משכנתא, ביטוחים וכו'.

חישוב תשואת נכס יש לבצע ל – 5 שנים קדימה, כמובן עם שקלול כל הפרטים ועליית ערך הנכס במשך השנים.

לפני כל השקעה בנדל"ן חובה להתייעץ עם איש מקצוע > שמאי מקרקעין בחיפה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: