ספרים דיגיטליים – העתיד או הרס תרבותי?

חוג תכנות לילדים

העידן הדיגיטלי מביא בפנינו שפע של חידושים ושיפורים שלא היו כאן בעבר. ומעבר לכך – לא יכולנו לחלום על כאלו מגמות ומציאות שעולה מעבר לכל דמיון. אחד החידושים הגאוניים ביותר הוא הספר הדיגיטלי. כי מי אמר שספר חייב להיות מודפס על דפים? מי אמר שכריכה לו, והוא חפץ פיסי שמחזיקים אותו ביד? ספר דיגיטלי דוחק הצידה את הספרים הפיסיים, והוא מביא עמו בשורה אמיתית לעולם.

הרס תרבות

אמנם יש מי שרואה בספר הדיגיטלי הרס תרבותי. כי ספר היה תמיד פריט שימושי ואהוב כל כך. הריח שהוא מביא עמו מבית הדפוס, ניחוח הדפים והאפשרות לעלעל וליהנות מקריאה נעימה מתחת לפוך… כן, את כל אלו לא יוכל הספר הדיגיטלי לתת לנו. כך שהספר הדיגיטלי מהווה אמנם בשורה של ממש, אבל הוא רחוק בהחלט מהספרים המודפסים שהכרנו. אך חשוב לציין כי הספרים הדיגיטליים לא יחליפו באופן מוחלט את הספרים המודפסים. והפרינט אמנם הצטמצם משמעותית, אך לא נכחד לחלוטין מהעולם.

העתיד והספרים הדיגיטליים

מנגד יש לספרים הדיגיטליים בשורה של ממש להביא לנו. וזאת מחמת העובדה כי ניתן להוציא ספרים לאור העולם בלי להתמודד עם כל מה שכרוך בהדפסה. ראשית זה העלויות הרבות. מסתבר כי חלק נכבד מהוצאת ספר לאור הוא ההתעסקות עם הדפוס, הבאה לדפוס ועלויות ההדפסה שהן לגמרי לא מבוטלות. כמו כן יש לציין כי כאשר מדובר על ספר דיגיטלי ניתן לייעל את התהליך של ההוצאה לאור, ולהביא לכך שהספר יוכל לצאת להפקה במהירות מקסימלית. ועוד, בהוצאת ספר דיגיטלי לאור ניתן להפיץ אותו בקלות רבה. בלי להזדקק לשירותיהם של בתי דפוס, מפיצים וחנויות פיסיות.

העלויות ללקוח

היות שכך ספר דיגיטלי עשוי להיות זול משמעותית ללקוח. ולכן הוא יוכל לרכוש את הספר בעלות מופחתת. מה שמביא לכך שלקוחות ירכשו כמות גדולה יותר של ספרים, והמידע הרב שיש בידכם יוכל להיות לנחלת רבים בהפצה פשוטה וקלה יותר במדיה הדיגיטלית. כך שספרים בהחלט מביאים בשורה עתידנית ומאפשרים הפצה רבה ופשוטה יותר.
הקליקו כאן וקראו בצורה נרחבת יותר על תהליכי הוצאה לאור של ספרים דיגיטליים!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פסילה מנהלית

כאשר מזכירים את המונח של פסילה מנהלית, למעשה מתכוונים לאותם מקרים בהם נהגו ללא רישיון. אחד המקרים בהם פסילה מנהלית קורת היא כאשר קצין משטרה

קרא עוד »