לשחק עם דיבור מול קהל – 3 טיפים לשמור על עניין הקהל

לשחק עם דיבור מול קהל

בתור אנשים שעומדים מול קהל, אתם יודעים שאחת מהמטרות הכי חשובות שלכם היא לוודא שכל אחד ואחד מהנוכחים בקהל יהיה מרותק אליכם ואל מה שאתם אומרים. (למדו איך עושים זאת באתר של שרון גדרון).

בכל זאת ,המטרה של עמידה מקצועית מול קהל היא לבדר, לספק מידע, לעורר השראה ולגרום לקהל לנקוט פעולה.

אבל כדי שתוכלו לעשות זאת בצורה היעילה ביותר, לא מספיק שפשוט תעמדו על במה ותקריאו מדף או תדקלמו בעל פה את הנאום ששיננתם בבית, מול המראה.

לכן במסגרת מאמר זה אנחנו נציג בפניכם 3 טיפים לשמור על עניין הקהל שלכם תוך כדי שתלמדו לשחק עם דיבור מול קהל.

שלושה טיפים שיעזרו לכם לרתק את הקהל שלכם לכיסא

  1. תשתמשו בשאלות רטוריות – במסגרת עמידה מול קהל, התפקיד של שאלה רטורית הוא ליצור אפקט דרמטי או להדגיש נקודה מסוימת. לדוגמא, אתם יכולים לשאול "אתם רוצים לדעת מה אתם יכולים לעשות כדי לפתור את הבעיה?" אין צורך לחכות לתגובה מהקהל, למרות שאם תקבלו אותה תדעו בוודאות שיש לכם קהל שבוי. שאלות רטוריות מסוג זה מעודדות השתתפות מנטאלית מצד הקהל, מפני שאנחנו מחווטים לענות על שאלות, גם אם זה קורה רק בתוך הראש שלנו.
  2. תדברו עם רגש – כולם יודעים שמילים חשובות, אבל האופן שבו אנחנו מביעים את המילים חשוב לא פחות (ובמקרים מסוימים אפילו יותר). אל תהססו להשתמש ברגשות כדי להדגיש חלקים מסוימים בהרצאה שלכם, ותרגישו חופשי להביע צחוק, שמחה ואפילו עצב בזמן שאתם חווים אותם.
  3. תשתמשו ברשימות – בנוסף על כך שרשימות עוזרות לכם לזכור את החומר טוב יותר, הן גם מקלות על הקהל שלכם לקלוט את החומר ולזכור אותו היטב. בנוסף על כך, העברת המידע בחלקים מאפשרת את הצגת החומר בצורה מסודרת, מה שבהחלט יעזור לכם לשמור על תשומת הלב של הקהל שלכם.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: