הורה, איך תדע אם הילד שלך הוא בעל חרדה חברתית?

חרדה חברתית

גיל הילדות והנעורים זכורים לרבים כתקופה קסומה שבה היו משוחררים ממחויבויות כבדות והצליחו להגשים המון מהנאות של הילדות. אולם לעומתם יש לא מעט ילדים ומתבגרים שאינם מצליחים ליהנות מהגיל הזה והם חווים דחייה, מופנמות שנכפית עליהם בגלל לחצים חברתיים לא הוגנים וחרדות שמונעות מהם להצטרף לחברת הגיל שלהם ולהשתלב. לא תמיד הורים יודעים זאת ולא תמיד הם יכולים לעזור או לאבחן מצב כזה. 

> למדו גם: איך לעזור לתלמידים ביישנים

מהי חרדה חברתית?

ילד דחוי כזה לא תמיד ישתף הורים בבעיה שלו ואם הוא יצליח להביע את התסכול שלו יכול להיות שיקבל את העידוד הטבעי והמוכר שהוא חייב להשתדל יותר ואז הכל יסתדר. אלא שילדים כאלה לא מצליחים להסתדר משום שהבעיה אצלם עמוקה יותר. הורים לא תמיד מבינים שילדיהם לא יכולים להשתלב בגלל חרדה חברתית. מדובר בחרדה עמוקה מפני חשיפה לחברה ותקשורת עם אחרים מתוך חשש שייפגעו תמיד. עם מצב כזה יש להתמודד בעזרת אנשי מקצוע ורק כך להתחיל להניע את הילד בחזרה לחיים ולמגע עם החוץ. אם הילד שלכם מסתגר ומופנם מאוד ואינו משתף אתכם יותר מדי ואין לו חברים והוא משתדל להימנע כמה שיותר מפעילויות חברתיות, לילד שלכם יש חרדה חברתית והיא מתגברת ככל שתדרשו ממנו להתגבר על זה ולצאת החוצה בכוח. 

למה קשה גם להורים עם זה?

חרדה חברתית אצל ילדים היא לא נעימה להם ומקשה גם על ההורים שהיו רוצים לעשות הכל בעצמם במקומם אבל מבינים היטב שלילדים אין ברירה אלא לעבוד בעצמם על המיומנויות החברתיות שלהם ולהיפתח לקראת החברה. טיפול בחרדה חברתית אצל ילדים חייב להיות מקצועי והדרגתי משום שלא יעזור לזרוק ילד למים תרתי משמע. הוא חייב להיות בסביבה תומכת ומקדמת כמו קבוצת תמיכה לילדים בגילו.

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להתגבר על פחד קהל?
פחד קהל הוא פחד נפוץ שאנשים רבים מתמודדים איתו. זה יכול להיגרם מחוסר ביטחון עצמי, תחושת המום או חרדה...
קרא עוד »
מרץ 21, 2023
7 רעיונות לעוגות מעוצבות ליום הולדת
אם אתם מחפשים את עוגת יום ההולדת המעוצבת המושלמת עבור אחד מבני המשפחה שלכם, כדאי שתדעו שכיום ניתן...
קרא עוד »
יונ 15, 2021
סוגי גרביים מעוצבים: טרנדים בשנת 2021
אם אתם רוצים לקנות גרביים מעוצבים, אבל מבולבלים מההיצע, המאמר הזה בשבילכם. יכול להיות גם שאתם סתם...
קרא עוד »
אוג 15, 2021