מעשנת גז – האם יש לזה את אותו הטעם?

מעשנת גז - האם יש לזה את אותו הטעם?

בשנים האחרונות, חובבי הבשר באשר הם, החלו לאמץ את הבישול והצלייה באמצעות מעשנת. מי שרוצה להתמקצע בעת הכנת הבשר, יכול לבחור במעשנת אשר תספק בשר מעושן (כמו גם עוף, דגים וכדומה) בעוד שפעולת העישון הופכת את הצלייה לאיטית ואיכותית יותר. אבל מה צריך לדעת על מעשנת גז, וכיצד היא פועלת? הכול בהמשך. 

כל מה שצריך לדעת אודות מעשנות – הטעמים וההבדלים

מעשנה (שמו המקצועי של המוצר) הוא מכשיר שנועד לבשל מזון מסוגים שונים באמצעות שיטת העישון – משמע צלייה על ידי תא חימום סגור שמקנה לאוכל טעם צלוי עשוי ומעושן. באמצעות המכשיר, אפשר לבשל בשר, דגים, עוף, או כול נתח שרוצים. בעוד שהטעם לאחר הצלייה – נחשב טוב במיוחד! תהליך העישון, חשוב לציין, חייב להיות מותאם לסוג הבשר בעוד שישנן שיטות שונות לעישון.

כיום, מי שרוצה להנות ממכשיר כזה יכול להכין מעשנה באמצעות שימוש במוצרים ברי קיימא כמו דודי שמש קטנים, או חביות עשויות פח, בעוד שישנם אנשים שבוחרים משענה חדשה ומקצועית אשר פועלת באמצעות גז. באתרים המספקים ציוד לחצר ולגינה, אפשר למצוא מגוון ציוד ומכשירי בישול, כמו מעשנה הפועלת על גז, גריל גז, ציוד לברבקיו וכדומה. 

אבל האם למעשנת גז מאפשרת את אותו הטעם כמו מעשנת של פעם?

לפני שנספר על הטעמים, חשוב לדעת כי שיטת צלייה ובישול זאת, נחשבת פרימיטיבית והיא פועלת באמצעות גחלים שמחממות את המיכל. מה שדורש תהליך של מספר שעות.

 עם זאת, בעולם מתקדם ומודרני: ניתן לבחור מעשנת גז שמספקת בישול באמצעות כפתור מתאים, כמו גם באמצעות מד טמפרטורות, ושאר אמצעי בטיחות ושדרוג. הטעם של הבשר, של הדגים או של העוף, נשאר  – בשימוש במעשנה מגז, טעים ונימוח. לכן, רבים טוענים כי בישול במעשנת גז הופך לפרקטי, פחות מזהם ומאפשר צלייה טובה וקלה.

התעניינו לגבי מטבחי חוץ לגינה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ויזה למרוקו

המטרה העיקרית של הויזה למרוקו היא לאפשר לתיירים וליוצאים לבקר במדינה. תהליך הוויזה הוא פשוט מאוד, וניתן להשלים אותו תוך מספר שעות. זוהי דרך מצוינת

קרא עוד »

פורץ מנעולים בבאר שבע

דרושים מנעולנים לפתיחת דלתות וחלונות בבאר שבע. ישנם מנעולנים רבים שאין להם את הכישורים הנדרשים לפתיחת דלת או לתיקון מנעול שבור. כיצד ניתן לבחור את

קרא עוד »

ספורט לנשים בהריון

ההריון הוא פרק זמן בו הגוף של האישה עובר שינויים גדולים. במהלך תקופה זו, האישה לא רק פעילה פיזית אלא גם ממוקדת נפשית בהריון שלה.

קרא עוד »