איך להתאים מיתרים לגיטרה לסוג הסאונד שאתם רוצים

מיתרים לגיטרה

מי מאיתנו לא חולם לעמוד על הבמה עם גיטרה ולנגן? מי מאיתנו לא דמיין את עצמו פעם בתנוחה של ג'ימי הנדרקיס, ג'וני מאר, סלאש, יצחק קלפטר או כל אמן גיטרה אחרת בישראל או בעולם.

זה לא פשוט ולא קל. לא רק בגלל שזה דורש הרבה תרגול, הרבה עבודה, השקעה, זה דורש מאיתנו הרבה זמן, ומעבר לכך, זה גם דורש מאיתנו להכיר את הגיטרה, להבין אותה, לדעת כיצד להשתמש בה ואיך להתאים אותה למה שאנחנו רוצים שהיא תייצר עבורנו, במילים אחרות, לצלילים שאנחנו רוצים שהיא תפיק בשבילנו.

כל מי שראה אי פעם נגן גיטרה בפעולה, בהופעה או באולפן, יכול היה לראות שלא מדובר רק בגיטרה עצמה, אלא מדובר במגוון רחב של אמצעים וכלים שצריך להשתמש בהם, פאדלים אשר יוצרים אפקטים שונים, מעבר לכך, נגני גיטרה רבים משתמשים בשורה של כלים ולא בסוג גיטרה אחד, שכן כל גיטרה מייצרת צליל אחר, וזה נכון לא רק בהקשר של גיטרה אקוסטית מול גיטרה חשמלית, אלא גם בכל מה שקשור לגיטרות חשמליות או אקוסטיות בפני עצמן.

אחת הדוגמאות הטובות לכך קשורה למיתרים של הגיטרה. לכל גיטרה יש את המיתרים שמתאימים לה, כל אחד משתמש במיתרים לגיטרה מסוימים שיוצרים צלילים וסאונד שונה. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא גיטרות שיוצרות צליל נוקשה, לעומת זאת גיטרות שיוצרות צליל הרבה יותר רך ונעים, יש גיטרות שיוצרות צלילים מתכתיים, גיטרות שיוצרות צלילים מורכבים או פשוטים ועוד.

עם הזמן אנחנו רוכשים שני כישורים, הראשון זה סוג צליל מסוים שאנחנו יודעים ורוצים להפיק, יש אמנים שממש מזוהים עם צלילים מסוימים, השני, הוא היכולת להתאים את המיתרים הנכונים לגיטרה בשביל להפיק צליל כזה כמו מיתרים לגיטרה קלאסית. כלומר, אנחנו יודעים עם מה לעבוד וכיצד בשביל לייצר את הצליל הטוב ביותר עבורנו.

לסיום חשוב לומר, רצוי מאוד להיעזר באנשי מקצוע, לא רק גיטריסטים או מורים למוזיקה אלא גם מומחים בבניית גיטרות ואנשים שיכולים לספק את כל המידע ההכרחי בנושא, בין אם זה לגבי גיטרות קלאסיות או אחרות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סמינריון

סיכונים בניתוח אף

כל פעולה כירורגית כרוכה בסיכון מסוים. היגד זה מתייחס גם לניתוחים אסתטיים. חשוב לסייג ולציין כי כיום טכניקות הטיפול מתקדמות כל כך, ויש מכשור עדין

קרא עוד »

סוגי דגים למאכל

אחת המנות הפופולריות בכל רחבי העולם, הוא הדג. בנוסף לכך שדגים משתלבים מצוין כמנה ראשונה או עיקרית, הדגים בריאים מאוד ומזינים, הם מכילים כמות גדולה

קרא עוד »