אזרחות ישראלית: מי זכאי ואיך משיגים?

אזרחות ישראלית: מי זכאי ואיך משיגים?

ישנם אזרחים זרים שיכולים לקבל אזרחות ישראלית בקלות ויש אחרים שצריכים לעבור מסכת די ארוכה ולהיעזר בתהליך בעורך דין להסדרת אזרחות. נסביר מי זכאי לכך ואיך משיגים. 

אזרחות על סמך שורשים יהודיים 

על פי חוק השבות, נקבע כי מי שהינו בעל שורשים יהודיים ברורים יוכל לקבל אזרחות בהליך יחסית פשוט. על סמך העיקרון הזה קיבלו רבבות על גבי רבבות של יהודים אזרחות ישראלית. 

זיקה לישראל 

מי שהינו בעל זיקה לישראל, במובן זה שהוריו או אחד מהם נולדו בישראל, זכאי לקבלת אזרחות. יש לציין כי בעבר זיקה זו התמשכה ליותר מדור אחד. מאז שנות השמונים, מדובר בזיקה לישראל רק מהדור האחרון. 

נישואין לאזרח ישראלי 

מי שאיננו אזרח או תושב ישראל יוכל לקבל אזרחות ישראלית, על בסיס נישואין לבן או לבת זוג בעלי אזרחות ישראלית. חשוב לציין כי הרשויות בישראל עשויות להעלות קשיים, כאשר ישנו חשש לנישואין פיקטיביים. כך גם כאשר עולה טענה לאהבות, בעוד שהנישואין טריים יותר ביחס לגיל העובר או הילד. בדיקת אהבות או בדיקה גנטית לאם עשויים להידרש כחלק מההליך ולרוב הדבר נעשה תוך ייעוץ משפטי. 

אזרחות עבור שוהיי קבע 

מי ששהה בישראל שנים מספר, כחוק ועם כל האישורים הדרושים, יוכל להגיש בקשה לאזרחות. קבלת אזרחות ישראלית תיבחן עבור מי שיהיה מוכן לוותר על אזרחות זרה שיש ברשותו, מכיר את השפה העברית בצורה טובה או לפחות חלקית, מוכן להצהיר הצהרת נאמנות. 

נסיבות מיוחדות – הגשת בקשה לשר הפנים 

ניתן להגיש בקשה מיוחדת לשר הפנים, לרוב בידי עו"ד משרד הפנים, לקבלת אזרחות בנסיבות מיוחדות. נסיבות אלה יכולות להיות למשל תרומה מיוחדת למדינה, קרבה למדינה, שירות בצבא ועוד. 

 

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גני אירועים מומלצים באור עקיבא
אם אתם כבר יודעים שאת החגיגה שלכם אתם רוצים לערוך באור עקיבא, אתם יודעים שיש לכם סיבות מעולות לכך! אור...
קרא עוד »
אוק 08, 2019
6 אביזרים לגינה ירוקה ומטופחת
גינה ירוקה סביב הבית היא חלום של לקוחות רבים והם נהנים מנראות יפהפייה הן של הבית והן של הגינה סביבו....
קרא עוד »
אוג 27, 2020
מהם היתרונות של עדשות חודשיות
בעתיד הקרוב נראה עדשות מגע בכל מיני מוצרים כמו משקפיים, עדשות מגע, משקפי ראייה ותשלום ללא מגע. עדשות...
קרא עוד »
מרץ 08, 2023