כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם מוציאים ויזה לארה"ב

ויזה לארה"ב

רבים הישראלים אשר רוצים להגשים את החלום האמריקאי, לנסוע לטיול לארצות הברית מחוף לחוף, לגור בארה"ב, לעבוד במדינה המצליחה הזאת או סתם לבלות במרכז מנהטן ולהביט בפלא הזה שנקרא ניו יורק!

ואכן כדי להוציא ויזה לארה"ב יש לעבור לא מעט שלבים בבירוקרטיה כמו גם סינונים וראיונות וזאת משום שממשלת ארצות הברית זהירה במיוחד אודות הכנסת זרים לארצה, בעיקר בשל המצב הביטחוני וההגירה ההמונית שישנה כבר שנים לארה"ב.

אז מה צריך לדעת כדי להוציא ויזה?

בראשית חשוב להבין מהו סוג הויזה שתרצו להוציא האם מדובר בוויזת תייר, עסקים, בוויזת סטודנט? בשגרירות ארצות הברית ניתן להוציא את סוג הוויזה בהתאם למטרה שבגינה אתם בוחרים בהוצאת ויזה לארה"ב, ולכן יש לבצע את ההתאמה הנכונה כבר באתר השגרירות בו ניתן להדפיס ומלא את הטופס לבקשת הזויה.

טופס DS 160

לאחר שתבחרו את הטפסים  לויזה המתאימה אותם הזכרנו קודם, תצטרכו למלא טופס בשם DS 160 שהוא טופס הגשת בקשה לוויזה. את הטופס ממלאים ושולחים לשגרירות כמו גם שכיום ניתן לשלוח אותו און ליין או דרך חברת הנסיעות.

ראיון בשגרירות

כל מי שרוצה להוציא ויזה בין אם מדובר בוויזת עסקים, תייר סטודנט ועוד יצטרך לעבור ראיון בשגרירות האמריקאית וזאת כדי שהמראיין יוכל לבחון את כלל המסמכים של מגיש הבקשה כמו גם את הבקשה לוויזה עצמה.

חשוב לדעת כי הגשה של מסמכים המעידים על חשבון בנק תקין, מסמכי העסקה מהמעסיק בארץ (או בחו"ל) כמו גם מסמכים שמעידים כי אתם קשורים למדינה ולא מתכוונים לבצע הגירה, כולם כאלה שיסייעו לכם להוציא ויזה בצורה מהירה יותר.

קבלת הויזה

לאחר הריאיון המראיין יציין בפניכם את ההחלטה של השגירות והיא יכולה להיות אישור ויזה לכמה חודשים, (3 חודשים, חצי שנה או אפילו 10 שנים) או שהוא יסביר לכם בצורה מנומסת על דחיית הבקשה שלכם. לכן חשוב שתהיו מוכנים לכל תרחיש. חשוב לדעת כי אנשים בעלי דרכון אירופאי פטורים מהגשת בקשה לויזה לארצות הברית ולכן התהליך עבורם קל יותר!

>>> זקוקים לסיוע נוסף? צרו קשר עם אמריקן דוקס

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך תבחרו את התחפושת המושלמת לפורים הקרוב?
פורים מתקרב וכמו בכל שנה מתחילה אצלכם התלבטות רבה בקשר לתחפושת עבור הקטנים ועבורכם. אתם חיים את עולם...
קרא עוד »
דצמ 16, 2020
חדר בריחה לקבוצות – למה זה בילוי פופולארי?
כשאנחנו רוצים לארגן אירוע לקבוצה של אנשים, בין אם מדובר במשפחה, חברים, ילדים, עובדים או כל קבוצה אחרת,...
קרא עוד »
יול 18, 2021
האם ניתן לשהות באירופה יותר מ- 3 חודשים?
אחד הדברים העיקריים שמבקרים באירופה מודאגים ממנו בתום תוקף אשרת שנגן שלהם, הוא אם יש דרך להאריך את...
קרא עוד »
ינו 19, 2022