רישיון לאופנוע ים לגברים – למה משתלם להוציא אותו?

1270786-min

הרבה מאוד גברים אוהבים ספורט ימי. יש מי שמבלה ימים ארוכים בשחייה, לא רק בבריכות אלא גם בים הפתוח, לעיתים מדובר על שחיה לאורך קילומטרים ארוכים. יש מי שבוחר ליהנות מגלישה על סוגי גלשנים שונים, בין אם זה בסופי שבוע או במהלך השבוע, בדרך כלל מדובר על שעות הבוקר המוקדמות.

ויש גם מי שמשתמש באמצעים שונים לתנועה בים, בין אם זו יאכטה, סירה, ספינה וכן אופנוע ים. גברים רבים בוחרים לעשות רישיון לאופנוע ים, על מנת שיוכלו לרכב עליו בין אם זה בחופים שמותרים לכך בישראל ובין אם זה במדינות אחרות, אליהן הם מגיעים לנופש או לעסקים. כך הם יכולים לשכור אופנוע ים ולצאת לסיבוב של שעה או יותר.  אין ספק שמדובר בחוויה ייחודית.

רישיון לאופנוע ים לגברים, ניתן להוציא במסגרת בתי ספר שונים ברחבי הארץ, אשר מעסיקים מורים וכוללים כיתות שמותאמות ללמידה וכן יש להם את כל הידע והכלים הדרושים לשם כך.

 

איך מתבצעים הלימודים בפועל

בעיקרון, הלימודים מתחלקים בין חלק מעשי לחלק תיאורטי. החלק המעשי מתייחס כמובן לרכיבה עצמה, אך הוא גם מתייחס לסיטואציות מסוימות שעלולים להיתקל בהן בזמן הרכיבה, כולל מצבי חירום שונים.

החלק התיאורטי, לעומת זאת, מתייחס לכל מה שקשור לחוקי הים, הגדרות של מים לאומיים, טריטוריאליים, בינלאומיים וכדומה. כמו כן, החלק התיאורטי מתייחס להיבטים שלה ים עצמו, מי אפשר לצאת לרכיבה ומתי אי אפשר, איך צריך להתייחס לגובה הגלים ולמצבים שונים של הים.

חשוב לומר, שני החלקים חשובים באותה מידה. אי אפשר לרכב על אופנוע ים בבטחה, מבלי ללמוד לעומק את שני חלקים ולהצליח בהם בצורה אופטימאלית.

 

רוצים לדעת עוד? רישיון לאופנוע ים – תאוריה לאופנוע ים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: