זכויות לאלמנים של ניצולי שואה – כל מה שצריך לדעת

זכויות לאלמנים של ניצולי שואה

ניצולי שואה עברו בחייהם סבל רב וכחלק מהכרה בעוולה הנוראית והפגיעה שהם חוו, ממשלת גרמניה משלמת פיצויים לאותם ניצולים. יחד עם זאת, יש מצבים בהם תשלום שמגיע לאדם מסוים מסתיים עם מותו אך במקרים של ניצולי שואה יש מצבים בהם גם האלמן של ניצולת השואה או האלמנה של ניצול השואה הם בעלי זכויות, במקרה זה יש להוציא תביעה לפיצויים בגרמניה כדי לקבל את הזכויות המגיעות.

אילו זכויות יש לאלמנים של ניצולי שואה

במהלך השנים, כל נושא תשלום הפיצויים לניצולי השואה השתנה, השתכלל, התפתח ועבר שינוים רבים ולאור זאת יש אנשים אשר מגיעים להם פיצוים ולא יודעים על כך ולכן לא תובעים אותם. במקרה של אלמנים של ניצולי שואה למשל, יש זכאות לקבל מלגה זהה בסכום לסכום אותו קיבל ניצול השואה וזאת למשך 36 חודשים, בתום 36 החודשים הללו ממשיך להיות משולם סכום שעומד על 2000 ₪ לחודש. 

מי מוגדר כאלמן ומה הקריטריונים לכך שיוכל להמשיך לקבל את הקצבה

אלמן או אלמנה של ניצולי שואה נחשבים בן או בת זוג כולל  בני זוג ידועים בציבור. אם ניצול השואה קיבל קצבה לנכה מלחמה בנאצים או קצבה לניצול שואה נכה רדיפות נאצים לבן הזוג שנותר בחיים יש זכאות להגיש בקשה לקבל את הקצבה.

כיצד ניתן לפעול לצורך קבלת הקצבה לאלמן או לאלמנה של ניצולי השואה

בכדי לקבל את הקצבה יש למלא טופס מיוחד ולהעביר אותו לרשות זכויות לאלמנים של ניצולי שואה אשר מטפלים בתשלומי הפיצויים לניצולי השואה. מעבר לטופס הבקשה יש לצרף מידע על חשבון הבנק של בן הזוג שנשאר בחיים, צ'ק מקורי מבוטל או אישור ניהול חשבון בנק, במידה ומונה אפוטרופוס יש לצרף את צו המינוי. מומלץ להיעזר בעורך דין המתמחה בנושא כדי לוודא שהזכויות אכן באות לידי מימוש מלא.

 

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 דברים שלא ידעתם על מודיעין
אנשים רבים כלל לא מכירים את העיר מודיעין בשל העובדה הפשוטה כי היא התחילה להתפתח לפני מספר שנים מועטות...
קרא עוד »
ינו 25, 2020
מוקד הודעות לעסק
מרכז הודעות הוא סוג של מרכז קשר המטפל בשיחות נכנסות, הודעות ופקסים. הם מופעלים בדרך כלל על ידי חברה...
קרא עוד »
ינו 12, 2023
מיקרובליידינג: קורס מיקרובליידינג
מיקרובליידינג הוא סוג של קעקוע חצי קבוע שמתבצע על ידי איש מקצוע מוסמך באמצעות כלי כף יד. המחטים...
קרא עוד »
דצמ 06, 2022