איך להתכונן לעקירה כירורגית

איך להתכונן לעקירה כירורגית

אחרי סבל מתמשך של כאבי שיניים חזקים מאוד, קיבלתם את הבשורה המלחיצה כי עליכם לעבור עקירה כירורגית. המונח כירורגיה מתאר פעולה רפואית פולשנית שהינה למעשה ניתוח, שזו כשלעצמה מילה מדאיגה ומפחידה מאוד. אז נכון כי פעולת העקירה הכירורגית מחדירה בכם אי וודאות והרבה חששות, אך כדי לעבור את התהליך כמו גדולים חשוב לדעת איך להתכונן לעקירה כירורגית – כי ככל שתגעו מוכנים יותר לטיפול, כך תחושות הלחץ והחרדה יפחתו.

מתי מבצעים עקירה כירורגית?

כאשר רופא השיניים קובע כי יש לבצע עקירה כירורגית, פעולה זו נדרשת כאשר עקירה רגילה איננה מתאפשרת מסיבה כזו או אחרת. לרוב עקירה כירורגית תתבצע במקרה של שן בינה שאיננה מצליחה לצמוח מהחניכיים, בעיה המצריכה התערבות כירורגית של מומחה השיניים כדי לחלץ את השן כלואה ממקומה. גם במקרים בהם עקירה של שן רגילה איננה אפשרית בגלל מורכבות ההליך, הטיפול היעיל ביותר במקרה זה יהיה עקירה כירורגית מדויקת יותר.

הכנה מקדימה לפני עקירה כירורגית

בטרם מתחילים עם העקירה הכירורגית, יש לפנות לרופא שיניים מומחה כדי שיאבחן ויקבע כי זה הטיפול הטוב ביותר למטופל. לשם כך הרופא מבצע בדיקות במרפאה, עורך צילומים מקיפים וסדרת בדיקות נוספות כדי לקבל תמונת מצב ברורה בנוגע לעקירה הנדרשת. בשלב זה על רופא השיניים להעניק למטופל מידע מלא ומפורט על הליך העקירה הכירורגית, מה יצפה למטופל במהלך הטיפול, האם המטופל צפוי לחוש כאבים במהלך הטיפול ועוד שאלות וחששות שעולות אצל המטופל.

מה קורה לאחר העקירה?

באופן טבעי לאחר טיפול שיקום פה פולשני שכזה המטופל עשוי לחוש כאבים במקום העקירה, אך ניתן לשלוט ולטפל בכאבים אלו באמצעות משככי כאבים שרופא השיניים ירשום. גם נפיחות ואדמומיות מקומית צפויה להיות לאחר העקירה, שאלו תופעות שעשויות לחלוף תוך מספר ימים בלבד.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: