ההיסטוריה של חדרי בריחה

חדרי בריחה

היום כבר כמעט ולא ניתן למצוא אנשים שלא מכירים את המושג – אסקייפ רום, או בשמו העברי – חדרי בריחה. כמעט כולם שמעו כבר על החוויה הייחודית הזאת ורבים מהם התנסו בחדרי הבריחה השונים הפזורים היום בכל רחבי הארץ. ניתן למצוא חדרי בריחה מפחידים ומותחים, לצד חדרי בריחה משעשעים ורגועים יותר. כל אחד יכול לבחור לעצמו את חדר הבריחה המועדף עליו ביותר, מתוך מגוון עצום של חדרי בריחה שונים, הכוללים חדרים מיוחדים המיועדים לילדים, משפחות, זוגות ומבוגרים. למעשה, לא רבים יודעים זאת, אך חדר הבריחה הראשון נוצר ביפן ומשם תפס תאוצה והתרחב לשאר העולם. הרעיון היה פשוט – במקום לשבת בצורה פאסיבית בכיסא ולצפות בסרט או לשחק במשחק מחשב, ניתן למעשה לקחת חלק פעיל במהלך העניינים ולהוות חלק פיזי מהמשחק עצמו.

ההיסטוריה של חדרי בריחה – עובדות מעניינות שלא כולם מודעים אליהן

למעשה, ההשראה הראשונית לחדרי בריחה כמו אלו שתמצאו בקישור זה הגיעה ממשחקי הוידאו השונים, אשר היו פופולאריים במיוחד בשנות ה – 70. עם הזמן, אנשים רבים התחילו להתלהב מהיכולת לקחת שליטה מסוימת על מהלך המשחק, והופיעו משחקי המלטות שונים בהם השחקן היה צריך לצאת מתוך חדר נעול. זהו למעשה אבי אבותיו של חדר הבריחה הפיזי הראשון. במשחקים מסוג זה, השחקן אמור היה לערוך חיפוש בחדר כדי למצוא מה מסתתר בו. חדר הבריחה הפיזי הראשון הוקם בקיוטו, יפן, בשנת 2007. בתחילת דרכם, משחקי הבריחה התנהלו בעיקר בפאבים ומועדונים שונים ביפן, אך לאחר זמן מה, הם התפתחו והשתכללו עד להקמת חדרים קבועים המכילים בתוכם את כל החידות וכל האלמנטים של חדר הבריחה שמוכר לנו קיום. משם התופעה התפשטה לכל העולם, וניתן למצוא כמעט בכל מדינה מספר חדרי בריחה מושקעים ואיכותיים. כדי לצאת מחדר הבריחה, יש צורך להיות חדי אבחנה ולאתר את הרמזים והחידות הפזורים ברחבי החדר.

לסיכום, ההיסטוריה של חדרי בריחה התחילה את דרכה אי שם ביפן בשנת 2007, אך ב – 12 השנים האחרונות התופעה התרחבה והפכה לפופולארית ביותר. היום ניתן למצוא כמות אין סופית של חדרי בריחה שונים ומשונים, כך שכל אחד יכול להתנסות בחווייה.

המידע באדיבות אתר מיסתורי

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ויזה למרוקו

המטרה העיקרית של הויזה למרוקו היא לאפשר לתיירים וליוצאים לבקר במדינה. תהליך הוויזה הוא פשוט מאוד, וניתן להשלים אותו תוך מספר שעות. זוהי דרך מצוינת

קרא עוד »

פורץ מנעולים בבאר שבע

דרושים מנעולנים לפתיחת דלתות וחלונות בבאר שבע. ישנם מנעולנים רבים שאין להם את הכישורים הנדרשים לפתיחת דלת או לתיקון מנעול שבור. כיצד ניתן לבחור את

קרא עוד »

ספורט לנשים בהריון

ההריון הוא פרק זמן בו הגוף של האישה עובר שינויים גדולים. במהלך תקופה זו, האישה לא רק פעילה פיזית אלא גם ממוקדת נפשית בהריון שלה.

קרא עוד »