ההיסטוריה של חדרי בריחה

חדרי בריחה

היום כבר כמעט ולא ניתן למצוא אנשים שלא מכירים את המושג – אסקייפ רום, או בשמו העברי – חדרי בריחה. כמעט כולם שמעו כבר על החוויה הייחודית הזאת ורבים מהם התנסו בחדרי הבריחה השונים הפזורים היום בכל רחבי הארץ. ניתן למצוא חדרי בריחה מפחידים ומותחים, לצד חדרי בריחה משעשעים ורגועים יותר. כל אחד יכול לבחור לעצמו את חדר הבריחה המועדף עליו ביותר, מתוך מגוון עצום של חדרי בריחה שונים, הכוללים חדרים מיוחדים המיועדים לילדים, משפחות, זוגות ומבוגרים. למעשה, לא רבים יודעים זאת, אך חדר הבריחה הראשון נוצר ביפן ומשם תפס תאוצה והתרחב לשאר העולם. הרעיון היה פשוט – במקום לשבת בצורה פאסיבית בכיסא ולצפות בסרט או לשחק במשחק מחשב, ניתן למעשה לקחת חלק פעיל במהלך העניינים ולהוות חלק פיזי מהמשחק עצמו.

ההיסטוריה של חדרי בריחה – עובדות מעניינות שלא כולם מודעים אליהן

למעשה, ההשראה הראשונית לחדרי בריחה כמו אלו שתמצאו בקישור זה הגיעה ממשחקי הוידאו השונים, אשר היו פופולאריים במיוחד בשנות ה – 70. עם הזמן, אנשים רבים התחילו להתלהב מהיכולת לקחת שליטה מסוימת על מהלך המשחק, והופיעו משחקי המלטות שונים בהם השחקן היה צריך לצאת מתוך חדר נעול. זהו למעשה אבי אבותיו של חדר הבריחה הפיזי הראשון. במשחקים מסוג זה, השחקן אמור היה לערוך חיפוש בחדר כדי למצוא מה מסתתר בו. חדר הבריחה הפיזי הראשון הוקם בקיוטו, יפן, בשנת 2007. בתחילת דרכם, משחקי הבריחה התנהלו בעיקר בפאבים ומועדונים שונים ביפן, אך לאחר זמן מה, הם התפתחו והשתכללו עד להקמת חדרים קבועים המכילים בתוכם את כל החידות וכל האלמנטים של חדר הבריחה שמוכר לנו קיום. משם התופעה התפשטה לכל העולם, וניתן למצוא כמעט בכל מדינה מספר חדרי בריחה מושקעים ואיכותיים. כדי לצאת מחדר הבריחה, יש צורך להיות חדי אבחנה ולאתר את הרמזים והחידות הפזורים ברחבי החדר.

לסיכום, ההיסטוריה של חדרי בריחה התחילה את דרכה אי שם ביפן בשנת 2007, אך ב – 12 השנים האחרונות התופעה התרחבה והפכה לפופולארית ביותר. היום ניתן למצוא כמות אין סופית של חדרי בריחה שונים ומשונים, כך שכל אחד יכול להתנסות בחווייה.

המידע באדיבות אתר מיסתורי

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך למצוא הדרכת טיסה איכותית
הדרכת טיסה יכולה להיות מכמה סוגים, בהתאם לסוג כלי הטיס שאותו תרצו לדעת לתפעל (מסוק, מטוס קל,...
קרא עוד »
פבר 03, 2021
אדריכלות פנים- המדריך המלא
אדריכלות פנים הוא תחום מיוחד המשלב בתוכו שני תחומים שנים והם אדריכלות ועיצוב פנים. עיצוב מוצלח של...
קרא עוד »
אוג 15, 2021
מאט דלתות – תשמרו על הידיים של הילדים שלכם
המבנה של הדלת מאפשר לה להיסגר במהירות ובטריקה עוצמתית, אם מישהו סגר את הדלת או היה משוב מהותי של רוח....
קרא עוד »
ינו 21, 2020