חתול או חתלתול חדש בבית? כל החיסונים שאתם צריכים לדעת עליהם

וטרינר לחתול

התחדשתם בבן מפונק חדש למשפחה שלכם? מזל טוב!

עשו הכל שבן המשפחה החדש שהצטרף אליכם יהיה בריא ומאושר, דאגו לו לכל צרכיו. אבל כמו שסבתא אומרת, קודם כל הבריאות, בראש ובראשונה וודאו את כל הנתונים שדרושים לבריאותו. האם חוסן? מתי? באיזה חיסון ? איזה חיסון עליו להשלים? מהם מכלול החיסונים שהחתולים שלכם צריכים לבריאות טובה ולעוד שנים של גרגורים ופינוקים.

כמו בבני אדם גם בחתולים וחתלתולים יש חיסונים בהתאם לגיל החתול, והחשובים ביותר הם בשלב הראשוני, בעוד החתלתול שלכם עדיין גור קטן וגרגרני במיוחד.

ישנם חיסוני חובה שהם אלה שיבטיחו את הבריאות של החתול שלכם. אל תמעיטו בערכו של החיסון. הקפידו לחסן את חתולכם במועד. התאריך בחיי החתול שלכם רלוונטי מאי פעם ויש להקפיד לזכור לחסן אותו בזמן.  כמן כן חיסונים של חתולים בוגרים חשובים מאוד ואין להמעיט בערכם.

חשןב לדעת שחתולים יכולים להידבק במחלות ונגיפים בדרכי משחק עם חתולים אחרים או בדרכי מגע וקשר עם חפצים ואיזורים בהם הפרישו חתולים נגועים אחרים.

 

רשימת החיסונים לחתול האהוב שלכם:

1.חיסון מרובע –

זהו חיסון היעיל כנגד ארבע מחלות התוקפות חתולים בצורה קשה וניתן לעשות אותו אצל וטרינר במרכז ובשאר הארץ: חתחתלת -Panleukopenia, רינוטרכאיטיס-Rhinotracheitis או בשמו המוכר יותר הרפס, קליציוירוס -Calici virus וטפיל הכלמידיה -Chlamydophila. טפיל הכלמידיה גורם לדלקות בדרכי הנשימה ולדלקות עיניים ומהווה טפיל מדבק גם לבני האדם. חשוב לדעת זאת ולחסן בהתאם!

  1. חיסון כלבת- Rabies

חתולים לא חייבים על פי חוק מדינת ישראל בחיסון כלבת ברוב חלקי מדינת ישראל ואולם אנו ממליצים לכם בעלי החתולים היקרים אשר אינם חיים בבית דרך קבע לחסן את החתולים כנגד כלבת זאת משום שהם חשופים למחלה זו בדומה לבעלי חיים בעלי דם חם אחרים.

  1. תולעי מעיים-

חיסון מונע למחלות הנובעות מתולעי מעיים. תולעי מעיים יכולות לפגוע בצורה קשה בחתולים שלכם.

חסנו את החתול שלכם.

החיסון הוא מגן חוסן בעבור החתלתול שלכם והוא חשוב ביותר! ממש כמו חיסונים שבני אדם מקבלים. וכמו בבני אדם, החיסונים אשר הקטנטנים מקבלים הם החשובים ביותר. יש להם משמעות עליונה ורבה, אל תקלו ראש בעניין.

 

איפה לחסן? ברשת המרפאות מוכרת בפריסה הארצית

כמו בבחירות שלכם בחיים, תרצו להגיע לקופת חולים אשר מספקת רפואה איכותית במחירים הוגנים וזמינות של וטרינר תורן, תעדיפו רשת מוכחת ומוכרת על סניף בודד.

כך גם בבחירות שלכם בטיפול בחתלתול האהוב שלכם,

בחרו בעבורו את הטוב ביותר, גם בחיסונים.

 

מעוניינים בחיסונים? צרו קשר!

אל תהססו לפנות אלינו ולהתייעץ, אנו פנויים וזמינים בעבורכם ובעבור החתולים שלכם. הטלפון שלנו לפניות שלכם, נענה בחיוך:

03-6209929

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

בני ינאי

בני ינאי

בני ינאי הינו יליד שנת 1971, הוא נולד בלוד לזוג הורים שעלו ממרוקו ומטוניס בשנות ה – 50. ינאי גדל בבית עם עוד חמישה אחים,

קרא עוד »
לדואתלון – מה זה בכלל

לדואתלון – מה זה בכלל

דואתלון הוא מירוץ דו-ספורטיבי הכולל ריצה ורכיבה על אופניים בשלושה שלבים (ריצת אופני ריצה). Duathlon הוא נהדר עבור אלה המעוניינים לעבור מירוצים רב-ספורטיביים, אך יתכן

קרא עוד »