מה הם היתרונות של עיסוי שבדי?

1932337 (1)-min

עיסוי שבדי נמנה על אחד מהעיסויים הפופולאריים ביותר. העיסוי השבדי שמקורו במאה ה18, פותח על ידי פר הנדריק לינג משבדיה, על רקע פציעה שחווה במפרקיו. העיסוי השבדי מבוסס על פעולות עיסוי, מתיחה והנעה של מפרקי הגוף השונים. טכניקת העיסוי השבדי כוללת תנועות לחיצה, חיכוך ודפיקות קלות אשר מטרתן לשפר את זרימת הדם בגופו של המטופל, להפחית את רמות המתח בשרירים ולהשרות באופן לא מודע ומודע שלווה.

 

היתרונות לגוף

יתרונות של העיסוי השבדי הם כה רבים כאשר גם ספורטאים לא מוותרים עליו כחלק ממהלך האימון השוטף שלהם. העיסוי מסייע בהפגת כאבי שרירים, הפגת מתחים, שיפור זרימת הדם התקינה בגופנו שלה השפעה רבה על תפקוד מערכות הגוף, האצת חילוף החומרים תוך אספקת חמצן לתאים. תועלות אלו תורמות לפעילות הלב, לניקוז רעלים מהגוף ולתחזוקת שרירי הגוף.

 

היתרונות לנפש

לצד היתרונות הפיזיים של העיסוי לא ניתן להתעלם מתרומתו לרובד הנפשי. העיסוי מסייע להרפיה ולהפגת מתחים כללית, מגביר את הרוגע ואת תחושת השלווה של המטופל, ומסייע בשיפור הרגשתו הכללית. העיסוי עצמו משפר את חילוף החומרים ותורם לחידוש האנרגיות בגוף בד בבד. גם איכות השינה תוכל להשתפר כתוצאה מהעיסוי.

 

ההכנה לעיסוי

מומלץ לשהות כעשרים דקות באמבטיה חמה או סאונה חמה להרגעת הגוף, אם כי זה לא חובה. לפני העיסוי יש להסיר חלק ניכר מהביגוד כאשר העיסוי עצמו מתקיים תוך לבוש מינימלי אך הולם. המעסים עוברים הכשרה והם יודעים כיצד לקיים עיסוי מקצועי עם ביגוד מינימאלי של המטופל המאפשר הצנעת הגוף ברמה טובה.

שימו לב כי במהלך העיסוי השבדי נעשה שימוש בשמנים ובקרמים שונים ולכן חשוב להגיע עם ביגוד שייתכן ויוכתם.

 

לחצו כאן למעבר לאתר של ספא ברחובות מומלץ.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ויזה למרוקו

המטרה העיקרית של הויזה למרוקו היא לאפשר לתיירים וליוצאים לבקר במדינה. תהליך הוויזה הוא פשוט מאוד, וניתן להשלים אותו תוך מספר שעות. זוהי דרך מצוינת

קרא עוד »

פורץ מנעולים בבאר שבע

דרושים מנעולנים לפתיחת דלתות וחלונות בבאר שבע. ישנם מנעולנים רבים שאין להם את הכישורים הנדרשים לפתיחת דלת או לתיקון מנעול שבור. כיצד ניתן לבחור את

קרא עוד »

ספורט לנשים בהריון

ההריון הוא פרק זמן בו הגוף של האישה עובר שינויים גדולים. במהלך תקופה זו, האישה לא רק פעילה פיזית אלא גם ממוקדת נפשית בהריון שלה.

קרא עוד »