ממה נגרם שבר באצבע?

שברים באצבע יכולים להיגרם מנפילה על הקרקע, על חפצים כמו סלע או בור באדמה. הם יכולים להיגרם גם מתאונה עם תאונת רכב או אופנוע.

סיבה נפוצה לשברים באצבעות היא כאשר מישהו נופל על ידו ושורש כף היד נקרע לאחור. זה יכול לקרות בענפי ספורט כמו פוטבול וכדורגל אמריקאי. דוגמה נוספת לכך היא כשמישהו נופל על היד שלו תוך כדי משחק של תפיסה עם אדם אחר והכדור פוגע ביד.

אצבע שבורה יכולה להיות כואבת, אבל היא גם גורמת לחוסר תחושה באזור הפגוע שיכול להקשות על התחושה של מה שקורה באצבעותיך. חשוב לפנות לטיפול רפואי אם אתה שובר עצם ביד שלך, מכיוון שהם עשויים להצטרך לשים סדים או גבס על האצבעות שלך כדי למנוע נזק נוסף.

שבר באצבע הוא שבר בעצם המתרחש כאשר עצם נשברת. זה יכול לקרות כאשר אתה נופל על היד שלך, או כאשר אתה מכה או מכה משהו עם היד שלך.

שבר באצבע הוא אחת הפציעות השכיחות ביותר שיכולות להיגרם כתוצאה מתאונה. זה יכול לקרות לכל אחד, גם אם לא עובדים עם הידיים. שברים באצבעות נגרמים מנפילה או פגיעה במשטח קשה. הם מתרחשים בדרך כלל ליד מפרק האצבע וגורמים לכאב כאשר אתה מכופף את האצבע.

איך זה נגרם? 

שבר באצבע הוא שבר בעור האצבע. זה יכול להתרחש כתוצאה מטראומה, כמו נפילה או תאונה. זה יכול להיגרם גם מלחץ חוזר על המפרק, כמו כאשר מישהו עושה ספורט או מקליד על מקלדת.

שבר מתרחש כאשר יש נזק לעצמות ולסחוס באצבע שלך והם כבר לא מסוגלים להחזיק את עצמם כראוי. הסיבה השכיחה ביותר לשברים באצבעות היא טראומה, כגון נפילה על יד מושטת או קבלת מכה עם משהו חד כמו סכין או אקדח. שבר באצבע נגרם כאשר אצבעו של אדם מכופפת באופן פתאומי ובכוח, מה שגורם לעצמות האצבעות להישבר.

לתיאום ייעוץ עם ד"ר קדמי>>>

 

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בר מצווה באשדוד – חגיגות גיל הנעורים
גיל המצוות – המהפך מילד לנער בשעה טובה הילד שלכם הגיע לגיל המצוות. הידעתם? כשמתרגמים את הביטוי "בר...
קרא עוד »
דצמ 25, 2018
איך משתמשים בתמצית וניל?
תמצית וניל היא מרכיב פופולרי לתעשיית המזון. עם זאת, לא נעשה בו שימוש במזון מאז תחילת המאה ה19 תמצית...
קרא עוד »
אוג 23, 2022
וטרינר חירום – תמיד חשוב שתכירו אחד
אם אתם מגדלים חיית מחמד בבית הרי שאתם אמורים לדאוג לכל צרכיה כולל לבריאותה. חיות המחמד הנפוצות הן,...
קרא עוד »
דצמ 22, 2021