הורות משותפת ללא נישואין – מה חשוב לדעת לפני כניסה לתהליך?

הורות משותפת ללא נישואין היא דרך חדשה להורות שצוברת תאוצה בשנים האחרונות. זוהי דרך הורות שבה שני הורים חולקים את הזכויות והחובות של גידול ילדיהם, כמו גם אחריות כספית ומשפטית משותפת. צורת הורות זו אינה נטולת מחלוקת. זה מעלה שאלות לגבי איך שני אנשים יכולים לגדל ילד ביחד בלי להתחתן. אך בסביבה שבה נישואים, גירושין וחוסר יציבות משפחתית נפוצים, הורות משותפת נתפסת בעיני חלק כאפשרות הטובה ביותר עבור הורים המגדלים ילדים.

אנשים רבים תוהים כיצד הורות משותפת ללא נישואים יכולה לעבוד עבורם. הורות משותפת ללא נישואים יכולה לעבוד עבור הורים רבים, אך יש להיערך לכך. יש להתייחס לחוקי מזונות ומשמורת וחלוקה הוגנת. עם זאת, אם אתה וההורה המשותף השני מסכימים על אופן חלוקת מזונות הילדים אז זה מקל על הדברים. 

היתרונות של הורות משותפת

היתרונות כוללים את היכולת לחסוך כסף ואיכות חיים גבוהה יותר. הרעיון מאחורי הורות משותפת ללא נישואים הוא שמתאפשר לאנשים להביא ילדים לעולם בעודם צעירים, לפני שהם מתחתנים. זה מאפשר להם להתמקד בקריירה ובחיים האישיים שלהם במקום להיות קשורים בתהליך. של גידול ילדיהם. הקושי בהורות משותפת ללא נישואין הוא ששני האנשים אחראים להרבה דברים, לעיתים רחוקות יש להם כלכלה נפרדת, ויכול להיות קשה לשמור על גבולות בריאים כשאין ביניהם חוזה משפטי פורמלי.

ההסדר יכול להיעשות על ידי כל אחד מההורים, או שני ההורים, וזה עשוי להיות קבוע או זמני. הם עשויים גם לחלוק את המשמורת על הילד. הסכם ההורות המשותפת צריך לכלול כמה זמן יבלה כל הורה עם הילד, לאילו סוגי חופשות ייצאו, כיצד יחלקו בהוצאות של הילד וכל פרט אחר שחשוב להורים המשותפים. ההסכם צריך גם לציין מה קורה אם אחד ההורים נפטר לפני שהילד מגיע לגיל 18.

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://www.oro-il.co.il/

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

איך להפחית לחץ

מתח היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר איתם מתמודדים אנשים בחיי היום יום שלהם. הדרך בה אנו חווים מתח שונה עבור כל אדם. יש אנשים שמעדיפים

קרא עוד »