5 מושגים בקבלה שאתם חייבים להכיר.

מושגים בקבלה

גם לכם נדלקות האוזניים כשאתם שומעים את המושג "קבלה"? אולי תתפלאו לדעת, אבל עולם הקבלה מושך הרבה מאוד אנשים מכל קצוות הארץ שמגיעים ללימודי קבלה בשיעורים, מכונים ואופנים שונים ונוספים.

אז אם גם אתם רוצים להיכנס לפרד"ס (וגם לצאת ממנו בשלום) – הנה חמישה מושגים בקבלה ועוד שאתם חייבים לדעת כדי להמשיך ולהעמיק:

ספירות

ה-אל"ף בי"ת של עולם הקבלה. הספירות מבטאות את רעיון הרבדים הרוחניים, שדרכם מתגלה הבורא במציאות. ישנן עשר ספירות קראו בהרחבה, כאשר כל התקדמות בספירה היא עליית מדרגה בקרבת הנברא לבורא. הספירות הן בסדר הזה: כתר, חכמה, בינה, חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד, מלכות.

צמצום

הרעיון הבסיסי ביותר, לפיו הבורא כביכול "הפריד" את עצמו מברואיו על מנת לברוא אותם ובכך נתן להם את יכולת העצמאות והבחירה החופשית .

שבירת הכלים

לפי האר"י הקדוש, בתחילת קיומו של העולם הנכיח הבורא ברוך הוא את עצמיותו (האינסופית) בכלים של המציאות שברא, אך אלו לא יכלו להכילו, ולכן נוצר מצב של "שבירת הכלים". מצב זה גרם להתפזרות והתערבבות הניצוצות בתוך הקליפות. על מנת להביא את הגאולה – יש לברר את ניצוצות מתוך הקליפות ובכך להביא לידי תיקונם.

ניצוצות

מהות של אמת שלעיתים נמצאת בתוך קליפה, ובכך לנו יש תפקיד – להעלות את אותן ניצוצות מתוך הקליפות. ולכן, גם לאירועים או מעשים שנעשו ושנראים לנו כביכול "שליליים" – יש תפקיד: להעלות ניצוצות שנפלו אל הקליפות.

עולמות

על פי הקבלה, ישנם עולמות רוחניים נוספים מעבר לעולמנו המוחשי: עולם האצילות, עולם הבריאה, עולם היצירה ועולם העשייה. ה"טיפוס" בין העולמות מאפשר לנברא להתקרב אל בוראו ולהתקדם בעבודתו הרוחנית. כל עולם מהווה שער לעולם שמעליו.

 

 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ויזה למרוקו

המטרה העיקרית של הויזה למרוקו היא לאפשר לתיירים וליוצאים לבקר במדינה. תהליך הוויזה הוא פשוט מאוד, וניתן להשלים אותו תוך מספר שעות. זוהי דרך מצוינת

קרא עוד »

פורץ מנעולים בבאר שבע

דרושים מנעולנים לפתיחת דלתות וחלונות בבאר שבע. ישנם מנעולנים רבים שאין להם את הכישורים הנדרשים לפתיחת דלת או לתיקון מנעול שבור. כיצד ניתן לבחור את

קרא עוד »

ספורט לנשים בהריון

ההריון הוא פרק זמן בו הגוף של האישה עובר שינויים גדולים. במהלך תקופה זו, האישה לא רק פעילה פיזית אלא גם ממוקדת נפשית בהריון שלה.

קרא עוד »