סדנאות ליצירת שופר בסוכות – למדו את ילדכם בצורה חווייתית

סדנאות ליצירת שופר בסוכות

שופר הוא תשמיש קדושה בעל ערך רגשי רב. הוא משמש אותנו, או נכון יותר את נושא התפקיד – בעל תוקע – בראש השנה. גם את היום הקדוש בשנה, יום הכיפורים חותמים בתקועה של שופר. ובכלל – שופר הינו פריט בעל משמעות יהודית מובהקת. והוא משמש את העם היהודי גם בעת צרה שלא תבוא. השופר עשוי מקרן של איל בתהליך מסוים ומקצועי, וההלכות וכל הפרטים נלמדים בצורה יסודית מהמשנה ומההלכה.

גם ילדים יכולים ליצור

כדי לקרב את הילדים למצוות תקיעת שופר ועל מנת לחבר אותם לחגי ישראל בצורה חווייתית ונעימה כדאי לעשות זאת בעזרת סדנה. סדנאות יצירה בניחוח יהודי מאפשרות לנו ליישם ולהחדיר עמוק יותר את הערכים, וכך לשלב את הקנית הידע לצד עשייה ושיפור יכולות מוטוריות. גם סדנאות ליצירת שופר בסוכות זה רעיון מעולה שעונה על הקריטריונים הללו. את הסדנה מנחה מדריך מקצועי שמכיר היטב את הקרניים ואת אופן העבודה המתאים. כמו כן משלבים בסדנה מושגים מהלכות שופר והלכות תקיעת שופר.

סדנה מעולה לחג סוכות

אמנם שופר מסמל יותר את ראש השנה, אבל גם בסוכות מתאים מאוד לערוך סדנה כזו. לא זמן רב עבר מאז ראש השנה, והדי השופר עודם מהדהדים באוזננו. כל ילד אוהב לאחוז בידיו שופר ולנסות את כוחו בתקיעה. ואם ניתן לייצר בעצמנו שופר – מה טוב. בסדנאות ליצירת שופר מקבל כל ילד קרן והדרכה, והוא מתחיל לעבוד על מנת להפיק מהשופר = הקרן צלילי תקיעה. כמובן שהתוצאה אינה כשרה לברכה ולמצווה, ולא תמיד יהיה קל להפיק מהשופר שנוצר תקיעות, אבל החוויה מיוחדת ובהחלט מטמיעה בלב המשתתפים את הערך ואת החשיבות של המצווה.

קראו על: הפעלות לילדים בחנוכה

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך לדשא סינטטי שמחזיק מעמד
הפיתוי של הדשא הסינטטי טמון לא רק בירוק התמידי שלו, אלא גם בהבטחה לתחזוקה נמוכה. עם זאת, השוק מוצף...
קרא עוד »
נוב 14, 2023
אימוני כושר אישיים בתל אביב
עיריית תל אביב פתחה לאחרונה בקמפיין לעידוד להתאמן. המטרה היא לקדם את הכושר הגופני ולשפר את תדמית...
קרא עוד »
אוג 12, 2022
כיצד לעזור להורים מבוגרים?
אף אחד לא מכין אותנו לרגע שבו  מאזן הכוחות המשפחתי מתהפך והילדים הופכים להיות "המבוגר האחראי" ואלה...
קרא עוד »
יונ 15, 2021