מהי תוכנית מחיר למשתכן?

תוכנית מחיר למשתכן

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים שומעים את צמד המילים "מחיר למשתכן" בעוד שרבים כבר יודעים; כי תכנית זאת אשר מקנה יכולת לרכוש דירות במחיר נמוך ובפריפריה – תספק להם את ההזדמנות לקנות נכס למגורים או להשקעה. אבל מה צריך לדעת על התוכנית ועבור מי היא מתאימה? כל הפרטים בהמשך. 

מחיר למשתכן הוא פרויקט של משרד הבינוי והשיכון שמטרתו להציע דירות למגורים עבור מי שזכאי להשתתף בפרויקט, כאשר הזוכים בו – יוכלו לבחור דירות של חברות בנייה במחיר נמוך, כמו של עמידר ושל שאר חברות מובילות. חברות הבנייה מספקות דיור חדיש במחיר נמוך, בשל השיתוף של הממשלה במימון, קראו עוד בלינק https://zochim.co.il/article/law/493/.

מי שזכאי להשתתף בפרויקט – יוכל לקבל הטבות שונות כמו מימון רכישת הנכס באחוזים גבוהים יותר של עד 75 אחוזים זאת מבנקים מסחריים. עוד יזכו המשתתפים בהטבות מס כמו ביטול מס הרכישה, כמו גם בקבלת משכנתא בריבית קטנה שלא תעלה על 3 אחוזים, וקבלת מענק של בין 40 אלף שלים ל 60 אלף שקלים עבור מי שיבחר דירה באזור הפריפריה. 

השתתפות בתכנית מחיר למשתכן

ההשתתפות במחיר למשתכן מתחילה ברישום לפרויקטים שונים אותם מציגים באתר של משרד הבינוי והשיכון. באתר ניתן לקבל מידע על כל הפרויקטים המתגבשים, כמו גם על אזורי המגורים, ואודות מחיר הדירות. 

מחירי דירות במחיר למשתכן, יהיו זולים יותר ולא יעלו ברוב המקרים על מחיר של 1.8 מיליון. מלבד זאת, הזוכים בדירות יוכלו לקבל הטבות שונות מהבנק, כמו למשל הפקדת הון עצמי נמוך יותר מזה שדרוש בדרך כלל שעומד על מחיר של 100,000 שקלים בלבד. לאחר מכן יוכלו לבחור הדיירים מסלול משכנתא מותאם אישית להכנסה עם ריבית נמוכה. 

לסיכום, מי שיזכה בפרויקט מחיר למשתכן יוכל להכנס לתוכנית מגורים אטרקטיבית יותר תוך סיוע של המדינה בתהליכי הרכישה. בכך רבים יכולים לבחור נכס למגורים או השקעה ולהיות בעלי דירה, גם אם חשבו שהדבר לעולם לא יקרה. על מנת לקבל פרטים אודות הרשמה, פרוייקטים וסיכונים – חפשו מידע באתרים שעוסקים בתכנית מחיר למשתכן. בכך תוכלו לבצע החלטות מושכלות ונכונות. 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: