איך עובדת מערכת סינון תעשייתי?

מערכות סינון תעשייתיות פועלות באמצעות תהליכים פיזיקליים, כימיים וביולוגיים להסרת מזהמים מהמים. מערכות סינון תעשייתיות נועדו להסיר חלקיקים מרחפים כגון לכלוך, סחופת, חול וחומרים אורגניים. הם גם מסירים חיידקים הגורמים לאורגניזמים הגורמים למחלות. מערכת סינון תעשייתית יכולה לשמש למגוון משימות כמו הפקת מי שתייה או טיפול בשפכים.

הסרת חלקיקים לא רצויים

מערכת סינון תעשייתית היא מערכת המסירה חלקיקים לא רצויים מזרם נוזל או גז. רוב מערכות הסינון התעשייתיות נועדו להסיר חלקיקים מוצקים. מערכות סינון תעשייתיות יכולות לשמש ליישומים רבים ושונים בתעשייה כולל טיהור, קירור וייבוש. מערכות סינון תעשייתיות מסווגות בדרך כלל לפי מנגנון ההסרה: כוח משיכה, לחץ או כוח צנטריפוגלי.

מערכות סינון תעשייתיות פועלות על ידי הסרת מזהמים מהמים. הם יכולים להסיר סוגים שונים של מזהמים, בהתאם לסוג מערכת הסינון. מערכות סינון תעשייתיות נועדו להסיר או לסנן כמה חומרים מהמים. ניתן להשתמש בהם כדי להסיר סוגים שונים של מזהמים שעלולים להזיק לבני אדם, לבעלי חיים ולצמחים. ישנם סוגים שונים של מערכות סינון תעשייתיות כגון מסנני חול, מסננים ביולוגיים, מסנני פחם פעיל גרגירים, יחידות טיפול אוויר ועוד.

הפקת מים נקיים 

מערכות סינון תעשייתיות משתמשות במגוון טכנולוגיות כולל הפרדת כבידה ומשקעים כימיים. בסופו של דבר הם מייצרים מים נקיים בטוחים למאכל אדם או לשימוש תעשייתי. מערכת סינון תעשייתית היא מכשיר המפריד בין חלקיקים בגדלים ובצורות שונות בתווך נוזלי, גז או נוזלי. ניתן להשתמש במערכות סינון תעשייתיות כדי להסיר מזהמים ממים או מנוזלים אחרים. הם יכולים לשמש גם כדי להסיר חלקיקים מהאוויר והגזים.

השימוש במערכת סינון תעשייתית אינו מוגבל רק לענפים שהוזכרו לעיל. ניתן להשתמש בו גם בבית או בכל מקום אחר שיש בו מים, אוויר או נוזל אחר שצריך לסנן. מערכות סינון תעשייתיות חיוניות לתעשיות רבות מכיוון שהן עוזרות להגן על העובדים והסביבה. הם משמשים גם להפקת מים נקיים, אוויר ושמן.

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשפן לאירועים – איך זה עובד?
ניתן למצוא כיום לא מעט אטרקציות עבור אירועים. מטרתן של האטרקציות היא להפוך את האירוע לאירוע אטרקטיבי...
קרא עוד »
אוג 09, 2020
מה זה פדיקור רפואי?
פדיקור הוא טיפול קוסמטי לרגליים ולציפורניים. הוא כולל טיפול בעור סביב כפות הרגליים, גזירת ציפורניים,...
קרא עוד »
ינו 07, 2023
טרקטורונים לילדים – מה צריך לדעת לפני שקונים?
הורים רבים בכל רחבי הארץ בוחרים לרכוש טרקטורונים קטנים עבור הילדים שלהם. בשל הביקוש הגדול כיום יש לא...
קרא עוד »
אוג 16, 2020